Հասարակություն 10:32 03/02/2021 Արցախ
Երեկ  իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Արցախի փրկարարական ջոկատները Հադրութ քաղաքի մերձակայքից հայտնաբերել են ևս 1 աճյուն: Արցախի ՆԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրեց, որ ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Նա նշեց, որ կարող է և քաղաքացիական անձ լինի, քանի որ քաղաքի մոտ է հայտնաբերվել։
Հ. Թադևոսյանը  հայտնեց, որ այսօր որոնողական աշխատանքներ պետք է իրականացվեին Ֆիզուլիի, Ջաբրաիլի ուղղությամբ, սակայն վերջին պահին ադրբեջանցիներն առանց որևէ պատճառ նշելու թույլ չեն տվել։
«Որոնողական խմբերն առավոտյան պատրաստվել էին, որ գնային, զանգել են ու ասել, որ աշխատանքներ չեն լինելու»,- ասաց նա։

Общество 11:08 03/02/2021 НКР
В результате проведенных накануне поисковых операций команды спасателей Арцаха в окрестностях города Гадрут обнаружили останки еще 1 тела. Начальник управления информации и связей с общественностью Министерства внутренних дел Арцаха Унан Тадевосян сообщил корреспонденту Panorama.am, что для установления его личности назначена судебно-медицинская экспертиза. Он отметил, что он может быть и гражданским лицом, так как был найден недалеко от города.
У. Тадевосян сказал, что сегодня поисковые операции должны были проводиться в направлении Физули и Джабраил, но в последний момент азербайджанцы, без указания какой-либо причины, не разрешили.
«Поисковые группы готовились к отъезду утром, им позвонили и сказали, что работы не будут проводиться», - сказал он.