Տնտեսություն 19:32 03/02/2021
«Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթն ընդունվեց «կողմ»՝ 99, «դեմ»՝ 8, «ձեռնպահ»՝ 1 ձայների համամասնությամբ։
Նշենք, որ նախագծով սահմանվում է սոցիալական աջակցության ծառայության ոլորտում  ներդնել «մեկ պատուհան» սկզբունքը։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի արտահերթ նիստում այսօր  քննարկվում էր  Կառավարության կողմից ներկայացված «Սոցիալական աջակցության մասին օրենքում» փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի  նախագիծը։Այն ներկայացրել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը։

Society 20:22 03/02/2021 Armenia
Armenian parliament approved on Wednesday legislation, which offers single window services for social assistance programs. The legislative package  of the law “On Social Assistance”, amendments to the law “On public Administration Bodies” and the law “On State Pensions” was approved by lawmakers with 99 in favor, 8 against and one absteined votes.
The new legislation is aimed at making the process of offering beneficiaries of state social program a  more transparent and convenient service.
The law, initiated by the Cabinet of Ministers and presented by "Bright Armenia" faction,  was earlier debated in the first and second readings at the extraordinary session of the National Assembly.