Իրավունք 11:10 03/02/2021 Հայաստան
Քննություն է տարվում՝ պարզելու «Հրաչ Ջաբրայան» ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ կողմից բռնություն գործադրելու կոչեր պարունակող հրապարակում կատարելու դեպքի հանգամանքները։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
«Facebook.com» սոցիալական կայքում «Հրաչ Ջաբրայան» ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ կողմից բռնություն գործադրելու կոչեր պարունակող ՝ «գրել եմ նոյեմբերի 10-ին… մնում եմ նույն կարծիքին… ահաբեկել դավաճաններին… Դաշնակցություն, արդեն շատ ուշացաք…խփեք դավաճանին» հրապարակում կատարելու դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 226.2-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործով  ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում կատարվում է նախաքննություն:

Право 12:11 03/02/2021 Армения
В настоящее время проводится расследование с целью выяснения обстоятельств публикации, содержащей призывы к насилию, пользователя соцсети Facebook  Грача Джабраяна. Об этом сообщили в отделе информации и связей с общественностью Следственного комитета РА.
По факту публикации, содержащей призывы к насилию, размещенной пользователем соцсети Facebook Грачем Джабраяном: «10 ноября я уже писал об этом… остаюсь при своем же мнении... терроризировать предателей… Дашнакцутюн, вы уже слишком опоздали… убейте предателя», возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 226.2 Уголовного кодекса РА (публичные призывы к применению насилия, публичное оправдание или пропаганда насилия), в отделении по расследованию особо тяжких преступлений Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА ведется предварительное следствие.