Հասարակություն 18:16 06/02/2021 Հայաստան
ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանը «Արցախի պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ-ի նախագահ Կարմեն Ասլանյանի և փոխմարզպետ Ալեքսան Ալեքսանյանի հետ այսօր ընդունել է Արմավիրի մարզից Խծաբերդի ուղղությամբ մղված մարտերում զոհված ինը զինծառայողների ծնողներին:
Արմավիրի մարզպետարանից հայտնում են, որ համահավաք դիվիզիայի հրամանատար և «Արցախի պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ-ի նախագահ Կարմեն Ասլանյանն էլ ներկայացրել է նահատակված հերոսների սխրանքները, որոնք բարձր են գնահատվել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կողմից և վերջինիս հրամանով 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության և խիզախության համար Արմավիրի մարզից Խծաբերդի ուղղությամբ մղված մարտերում զոհված ինը զինծառայողներ հետմահու արժանացել են «Արիության համար» մեդալի.

Общество 19:22 06/02/2021 Армения
Губернатор Армавирской области РА Амбарцум Матевосян вместе с президентом общественной организации «Союз офицеров запаса Арцаха» Карменом Асланяном и заместителем губернатора Алексаном Алексаняном принял сегодня родителей девяти военнослужащих Армавирской области, погибших в боях в направлении Хцаберда.
Как сказано в сообщении Армавирской областной администрации, командир сборной дивизии и президент общественной организации «Союз офицеров запаса Арцаха» Кармен Асланян представил подвиги героев, павших мученической смертью, которые были высоко оценены Президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном, и приказом последнего от 27 сентября 2020 года девять военнослужащих Армавирской области, погибших в боях в направлении Хцаберда, посмертно награждены медалями «За мужество» - за мужество и отвагу, проявленные в ходе широкомасштабных боевых действий, развязанных противником, при защите государственной границы Республики Арцах.