Եզդի պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը նշանակվել է ԱԺ Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ազգությամբ եզդի պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը նշանակվեց խորհրդարանի Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի ղեկավար:Այս մասին նշված է ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ։
«Ազգային ժողովի խորհրդի 2019 թվականի մարտի 25-ի «Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺԽՈ-015-Ա որոշման 21-րդ հավելվածում՝ (Հայաստան-Իրաք բարեկամական խումբ) «Կնյազ Հասանով «Իմ քայլը» խմբակցություն» բառերից հետո հանել «Ռուստամ Բաքոյան «Իմ քայլը» խմբակցություն» բառերը, ինչպես նաեւ «Հովհաննես Հովհաննիսյան Խմբի ղեկավար «Իմ քայլը» խմբակցություն» բառերը փոխարինել «Ռուստամ Բաքոյան Խմբի ղեկավար «Իմ քայլը» խմբակցություն» բառերով»,- ասված էր որոշման նախագծում:

Политика 20:17 08/02/2021 Армения
Депутат НС, представитель езидской общины Армении Рустам Бакоян назначен руководителем парламентской группы дружбы Армения-Ирак. Соответствующее решение НС опубликовано на официальном сайте парламента.
«В решении Совета Национального Собрания от 25 марта 2019 года “Об утверждении составов групп дружбы Национального собрания седьмого созыва”  в приложении № 21 (группа дружбы Армения-Ирак) исключить слова “Князь Гасанов, фракция “Мой шаг”, а также слова “руководитель группы Ованес Ованнисян” фракция “Мой шаг”,  заменить словами “руководитель группы Рустам Бакоян, фракция “Мой шаг”», - говорится в решении.