Ալեն Սիմոնյանն ընդունում է, որ իշխող ուժի վարկանիշն անկում է ապրել
«Ես կասկածում եմ, որ դուք ներկայացնում եք հանրության մեջ տիրող տրամադրությունը: Դուք կոնկրետ ինչ-որ շրջանակի տրամադրություն եք մեջբերում»,-ԱԺ-ում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, որ եթե իշխանությունը հրաժարվում է արտահերթ ընտրություններ անցկացնել և փակում է սահմանադրական ճանապարհով իշխանությունը փոխելու ճանապարհը, ապա արդյոք չի՞ կարծում, որ իրենց ավելի վատ բաներ են սպասվում:
Աժ փոխխոսնակը հետաքրքվեց, թե արդյոք լրագրողը սպառնում է իրենց, իսկ մյուս հարցով փորձեց պարզել, թե երբ իրենք առաջարկում էին արտահերթ ընտրությունների գնալ, իսկ ընդդիմությունը մերժեց, դրանով վերջիններս չե՞ն փակել սահմանադրական ճանապարհը:
«Երբ որ մեր գործընկերները պատրաստ կլինեն քննարկել նման բան, մենք կքննարկենք այդ քննարկումը վերսկսելու հարցը: Քանի դեռ պատրաստ չեն, «Իմ քայլը» ունի իր վարչապետին»,- հայտարարեց Սիմոնյանը:
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին՝ Ալեն Սիմոնյանը կոչ արեց, որ ընդդիմադիրները հրաժարական տան, բայց և ընդունեց, որ իշխող ուժի վարկանիշն անկում է ապրել:
Նրա խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի դեպքում իշխող ուժը պահանջում է վարչապետի նոր թեկնածու չառաջադրվի, քանի որ ցանկանում է խուսափել ցնցումներից:
- Դատական համակարգն աշխատում է 12, երբեմն 24 ժամյա ռեժիմով և չի սխալվում նա, ով չի աշխատում. Լիլիթ Թադևոսյան

Политика 15:48 09/02/2021 Армения
«Сомневаюсь, что вы представляете настроения, царящие в обществе. Вы цитируете настроения определенного круга», - сказал на брифинге в Национальном Собрании вице-спикер Национального Собрания Армении от фракции «Мой шаг» Ален Симонян, отвечая на вопрос журналиста о том, что если правительство отказывается от проведения внеочередных выборов и закрывает путь к смене правительства конституционным путем, то не думает ли он, что впереди ожидается худшее?
Вице-спикер НС поинтересовался, угрожает ли ему журналист, а по другому вопросу попытался выяснить, когда они предлагали пойти на внеочередные выборы, но оппозиция отказалась, не заблокировала ли последняя тем самым конституционный путь?
«Когда наши партнеры будут готовы обсуждать что-нибудь подобное, мы обсудим вопрос о возобновлении этого обсуждения. Пока они не готовы, у фракции «Мой шаг» есть свой премьер-министр», - заявил Симонян.
Ссылаясь на требование об отставке Никола Пашиняна, Ален Симонян призвал оппозицию уйти в отставку, но признал также, что рейтинг правящей партии упал.
По его словам, в случае отставки Никола Пашиняна правящая партия требует не выдвигать нового кандидата на пост премьер-министра, так как хочет избежать потрясений.
Стала известна соперница армянской теннисистки Элины Аванесян в полуфинале турнира WTA-250 в Хобарте