Համատարած բացթողումների, ձախողումների հետևանքը՝ պաշտոնանկությունները, պետք է չուշանան. Վահե Էնֆիաջյան
ԱԺ հայտարարությունների ժամին «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանը հայտնեց, որ ըստ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած ցուցանիշների, նախորդ տարի բոլոր ապրանքների գծով արձանագրվել է գնաճ:
Պատգամավորը հայտնեց, որ բուսական յուղը թանկացել է 44.3%-ով, շաքարավազը՝ 40.75%-ով, ձուն՝ 26.4, կաթնամթերքը՝ 7.7, միրգը՝ 12, բանջարեղենը՝ 9.9, հացը՝ 7.9, ալյուրը՝ 12.5, խմիչքը, ծխախոտը՝ 6.8, ոչ պարենային ապրանքները՝ 5.5 %-ով:
Ըստ պատգամավորի, միջմարզային մի շարք ուղղությունների տրանսպորտի սակագինը 15-40 %-ով բարձրացել է, իսկ ուղևորատոմսի գնի բարձրացմանը զուգահեռ որակի որևէ փոփոխություն չկա:
Նկատելով, որ գնաճի պարագայում որևիցե աշխատավարձ չի բարձրացվել և սոցիալական շոշափելի ծրագիր չի իրականացվել՝ Էնֆիաջյանը հայտնեց. «Որտե՞ղ են կառավարության պատկան մարմինների ներկայացուցիչները, որոնք պետք է պատասխան տան ստեղծված իրավիճակի համար։ Համատարած բացթողումների, ձախողումների հետևանքը՝ պաշտոնանկությունները, պետք է չուշանան»:

Общество 18:26 09/02/2021 Армения
Депутат от фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян во время часа заявлений в НС заявил, что согласно данным, опубликованным Статистическим комитетом, в прошлом году по всем товарам был зафиксирован рост цен.
Депутат сообщил, что подорожали растительное масло на 44,3%, сахарный песок - на 40,75%, яйца - на 26,4%, молочные продукты - на 7,7%, фрукты - на 12%, овощи - на 9,9%, хлеб - на 7,9%, мука - на 12,5%, алкогольные напитки, табак - на 6,8%, непродовольственные товары на 5,5%.
По словам депутата, транспортный тариф по ряду межобластных направлений увеличился на 15-40%, при этом вместе с ростом цен на проездной билет, качество не изменилось.
Отметив, что при росте цен повышений зарплат не наблюдалось, и не была реализована ощутимая социальная программа, Энфиаджян сказал: «Где представители соответствующих государственных органов, которые должны нести ответственность за сложившуюся ситуацию? Последствия массовых упущений, провалов -увольнения не должны опаздывать».