Լուկաշենկոն հորդորում է անցնել «կոճակներով» հեռախոսներին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, ելույթ ունենալով Համաբելառուսական ժողովրդական ասամբլեայում, ասել է, որ ԱՄՆ-ն վերահսկում է սմարթֆոնների օգտագործողներին և հորդորել է անցնել կոճակներով բջջային հեռախոսներին:
«Ես չեմ ասում տասներկուերորդ սմարթֆոնների և «iPhone»-ների մասին, ի սեր Աստծո, զանգահարեք: Ուզու՞մ եք, որ ամերիկացիները ձեզ ամեն րոպե հետևեն, թե որտեղ եք գտնվում, ինչ եք անում այդ «iPhone»-ներով: Գնեք, եթե չեք լսում ձեզ ինչ եմ ասում»,- ասել է Լուկաշենկոն:
Լուկաշենկոն շեշտել է, որ «խելացի մարդիկ վաղուց փնտրում են կոճակներով հեռախոսներ»:
Ինչպես գրում է Tass-ը, Համաբելառուսական VI ժողովրդական ժողովն անցկացվում է փետրվարի 11-12-ը: Քննարկման են ներկայացվել Բելառուսի 2021-2025 թվականների սոցիալ-տնտեսական զարգացման ծրագրի հիմնական դրույթները և երկրի հասարակական-քաղաքական զարգացման ուղղությունները:

Политика 15:46 12/02/2021 В мире
Президент Беларуси Александр Лукашенко, выступая на Всебелорусском народном собрании, заявил, что США следят за пользователями смартфонов, и призвал переходить на кнопочные мобильные телефоны. Его слова приводит ТАСС.
"Я не говорю о двенадцатых смартфонах и "айфонах", ради Бога, звоните. Хотите, чтобы американцы вас каждую минуту отслеживали, где вы находитесь и что вы паритесь по этим "айфонам". Покупайте, если вы не слышите, что я вам говорю", - сказал он в пятницу.
Лукашенко подчеркнул, что "умные люди уже давно ищут кнопочные телефоны".
VI Всебелорусское народное собрание проходит 11-12 февраля. На обсуждение вынесены основные положения Программы социально-экономического развития Беларусии на 2021-2025 годы и направления общественно-политического развития страны. На форум прибыли более 2,4 тыс. человек.