Քաղաքական 18:08 12/02/2021 Հայաստան
Փոստանջյանի նամակը՝ Փաշինյանի կնոջ և դուստրերի հարցով, ուղարկվել է ՌԴ-ի ԱԴԾ և ՆԳՆ համապատասխան մարմիններին
Այս տարվա հունվարի 21-ին «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը դիմել էր Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովին և Ներքին գործերի նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցևին։ Փոստանջյանը նրանց ուղղել էր մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերում են ՀՀ քաղաքացիներ՝ Աննա Հակոբյանին, Մարիամ Փաշինյանին և Շուշան Փաշինյանին:
Զարուհի Փոստանջյանը մասնավորապես ցանկանում է իմանալ, թե ի՞նչ հիմքով էր թույլատրվել ՀՀ քաղաքացիներ՝ Աննա Հակոբյանին, Մարիամ Փաշինյանին ու Շուշան Փաշինյանին լքել «Դոմոդեդովո» օդանավակայանի տարածքը և մուտք գործել Ռուսաստանի տարածք։
Հիշեցնենք, որ այդ ժամանակ կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով Ռուսաստանն արգելում էր ՀՀ քաղաքացիների մուտքը, բացառությամբ՝ մի քանի դեպքերի:
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունից հայտնում են, որ փետրվարի 11-ին, ստացել են պատասխան նամակ, որտեղ նշված է, որ Զարուհի Փոստանջյանի դիմումը ուղարկվել է ՌԴ-ի Անվտանգության դաշնային ծառայության և Ներքին գործերի նախարարության համապատասխան մարմիններին։

Политика 18:43 12/02/2021 Армения
Юрист и лидер партии «Еркир Цирани» («Страна абрикоса») Заруи Постанджян 21 января обратилась к директору Федеральной службы безопасности Российской Федерации Александру Васильевичу Бортникову и министру внутренних дел Российской Федерации Владимиру Александровичу Колокольцеву. Она направила им ряд вопросов относительно жены Пашиняна Анны Акопян и ее дочерей Мариам и Шушан Пашинян.
Постанджян, в частности, интересуется, на каком основании гражданам Армении было выдано разрешение на пересечение границы в аэропорту «Домодедово» и въезд в РФ.
Дело в том, что тогда по причине пандемии COVID-19 правительство РФ запрещало въезд иностранных граждан, в том числе граждан Республики Армения, за рядом исключений.
Из партии «Еркир Цирани» сообщают, что 11 февраля получили ответное письмо, где указано, что обращение Заруи Постанджян направлено в компетентные органы ФСБ и МВД РФ.