Քաղաքական 11:42 12/02/2021 Աշխարհում
Բելառուսի և Ռուսաստանի նախագահներ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ փետրվարի վերջին, որտեղ երկու պետությունների ղեկավարները կքննարկեն երկու երկրների ինտեգրման խորացման հարցերը: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ, այսօր հայտարարել է Բելառուսի արտաքին գործերի նախարար Վլադիմիր Մակեյը:
«Նման հանդիպում պլանավորված է, այս պահին մշակվում է, համապատասխան նյութեր են նախապատրաստվում: Պարզապես ասենք, որ փետրվարի վերջին», - նշել է Մակեյը:
«Հաշվի առնելով համաճարակային իրավիճակը, հաշվի առնելով այն, ինչ տեղի է ունենում վերջերս մեր պետությունների շուրջ, կարծում եմ, որ Բելառուսի և Ռուսաստանի նախագահները խոսելու բան կունենան: Ավելին, համոզված եմ, որ նրանց սեղանին կլինեն որոշակի հարցեր՝ կապված մեր երկրների միջև ինտեգրման հետագա խորացման հետ», - ավելացրել է նախարարը:

Политика 12:20 12/02/2021 В мире
Встреча президентов Белоруссии и России Александра Лукашенко и Владимира Путина может состояться в конце февраля, на ней лидеры двух государств обсудят конкретные вопросы углубления интеграции двух стран. Об этом, как передает ТАСС, заявил сегодня журналистам министр иностранных дел Белоруссии Владимир Макей.
«Такая встреча планируется, прорабатывается в данный момент, готовятся соответствующие материалы. Скажем так, в конце февраля», - отметил Макей.
«С учетом пандемической ситуации, с учетом того, что в последнее время происходит вокруг наших государств, я думаю, что президентам Беларуси и России будет о чем поговорить. Более того, уверен, что на столе у них в повестке дня будут и конкретные вопросы, связанные с дальнейшим углублением интеграции между нашими государствам», - добавил министр.