Քաղաքական 15:50 19/02/2021 Հայաստան
ՀՀ Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը փետրվարի 20-ին ժամը 15:00-ին լինելու է Ազատության հրապարակում՝ մասնակցելու Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքին:
«Մասնակցելու եմ հանրահավաքին
1988թ. փետրվարի 20-ին արցախյան հարցով միասնական ցույց էր Երևանում:
2020թ. փետրվարի 20-ին, ժամը 15:00-ին,  որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի, մասնակցելու եմ հանրահավաքին, քանի որ՝
. գործող իշխանությունը կամա թե ակամա (կպարզվի անպայման) պարտության է մատնել մեզ.
.գործող իշխանությունն ի վիճակի չէ ներկայացնելու մեր շահերը: 2020թ. նոյեմբերի 10-ից առ այսօր չի կարողացել հայանպաստ լուծումների հասնել.
.անկախ գործող իշխանության առաջադրած սև-սպիտակ, հին-նոր և նախկին-ներկա բաժանումներից, այսօր բոլորիս առաջնային խնդիրն է՝ հեռացնել գործող իշխանավորներին, վերականգնել հավատը մեր բանակի ու ժողովրդի նկատմամբ և կառուցել Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության և ինքնիշխանության պատերը»,- գրել է Ա. Զոհրաբյանը:

Politics 17:49 19/02/2021 Armenia
The Chairman of the Chambers of Advocates of Armenia plans to attend the nation-wide rally organised by the Homeland Salvation Movement on February 20 at 15.00 at Liberty square in Yerevan.
"I will attend the rally. On February 20, 1988,  a united rally was held in Yerevan dedicated to Artsakh issue. On February 20, 2021, at 15.00 I will take part in the rally as a citizen of the Republic of Armenia, since the current government has led us to defeat willingly or unwillingly. The current government is unable to represent our interests. Since November 10, 2020, it has failed to come up with a single viable pro-Armenian solution," Zohrabyan wrote on Facebook.
The Chairman of the Chambers of Advocates added that despite the old vs. new, black vs.white divisions created by the ruling force, the primary task of all of us is to rebuild the trust in our people and army, and build the walls of Armenia's security and sovereignty.