Հասարակություն 14:41 20/02/2021 Հայաստան
Եղանակների անբարենպաստ պայմանների պատճառով, արդեն 5-րդ օրն է Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում դադարեցված են զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները, քանի որ տեղացած առատ ձյան և մառախուղի պատճառով այս օրերին որոնումներն արդյունք չեն տալիս: Այս մասին հայտնում է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
ԱԻ պետական ծառայությունն իրազեկում է, որ փրկարար ջոկատները որոնողական աշխատանքները կվերսկսեն հաջորդ շաբաթվանից:
Զինադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերվել է 1485 զոհված զինծառայողների (ռազմագործողությունների մասնակից) և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

Общество 14:50 20/02/2021 НКР
Уже 5-й день день приостановлены работы по поиску тел погибших военнослужащих в населённых пунктах, находящихся не под контролем Арцаха (НКР), так как в эти дни поиски не приносят результатов из-за сильного снегопада и тумана. Об этом сообщают из Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям сообщает, что на следующей неделе спасательные отряды возобновят поиски.
С момента прекращения огня обнаружены тела 1485 погибших военнослужащих (участников боевых действий) и мирных жителей.