Քաղաքական 16:24 20/02/2021 Հայաստան
Ձեզ երբեք չենք տանելու արկածախնդրության, այլ հետևողական պայքարով կհեռացնենք այս չարիքի կառավարությանը. Սաղաթելյան
«Հայ ժողովուրդը չի պարտվել, հայ զինվորը չի պարտվել։ Համատեղ ուժերով հեռացնելու ենք այս իշխանությանը, կառուցելու ենք մեր երազած հայրենիքը»,- Ազատության հրապարակում Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքին ասաց շարժման համակարգող, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքին հաջորդեց «Առանց Նիկոլ Հայաստան», «Առանց Նիկոլ Հայաստան» վանկարկումները։
Ի. Սաղաթելյանը նշեց, որ հայ ժողովուրդն իր պատմության մեջ երբեք այսպիսի ապիկար, տկար, սրիկա, ստախոս, անսրբություն իշխանություն չի ունեցել։
«Մենք բոլորս միասին պետք է հասկանանք, թե ինչ ճանապարհով և որքան արագ պետք է հեռացնենք այս իշխանություններին։
Մենք ձեզ  երբեք չենք տանելու արկածախնդրության, միասին ծրագրավորված, համատեղ հետևողական պայքարի արդյունքում հեռացնելու ենք այս չարիքի կառավարությանը։ Իսկ սա իրականության կդառնա, եթե այս դավաճան կառավարության հեռացման համաժողովրդական պահանջը դարձնենք համաժողովրդական պայքար»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Ի. Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ կարևոր նախաձեռնությամբ են հանդես գալիս. «Առաջիկայում գումարելու ենք համահայկական ներկայացուցչական մեծ ֆորում։ Այս պահից այդ ֆորումի նախապատրաստական աշխատանքների մեկնարկը տրվում է։ Ձեր բոլորի կարծիքները, գաղափարները մեզ համար կարևոր են։ Այդ ֆորումով սկիզբ է դրվելու Հայաստանի վերելքի ծրագրին։ Համահայկական ֆորումում մեկտեղվելու են ռեսուրսներ, գաղափարներ, ծրագրեր, առաջարկներ, ձևակերպվելու է  համահայական նոր օրակարգ՝ ազգային վերածննդի ծրագիր։ Սա մեզ համար շատ կարևոր է։
Մեր բոլորի երազանքը հզոր Հայաստան ունենալն է՝ առաջատար գիտությամբ, զարգացած տնտեսությամբ, ժամանակակից բանակով։ Դրան հասնելու համար կա մեկ գլխավոր խոչընդոտ՝ Նիկոլ Փաշինյան»,- ասաց նա։

Политика 16:49 20/02/2021 Армения
Сагателян: Мы никогда не будем вести вас на авантюру, а последовательной борьбой устраним это правительство зла
«Армянский народ не проиграл, армянский воин не проиграл. Совместными усилиями мы свергнем это правительство, мы построим Родину своей мечты », - сказал на площади Свободы на митинге Движения за спасение Родины координатор движения, член Верховного Совета АРФД Ишхан Сагателян.
Его выступлению последовали скандирования «Армения без Никола!», «Армения без Никола!».
И. Сагателян отметил, что в истории армянского народа никогда не было такой бездарной, слабой, подлой, лживой, нечистой власти.
«Мы все вместе должны понять, каким образом и как быстро мы должны устранить эти власти.
Мы никогда не будем вести вас на авантюру, а последовательной, спланированной совместно борьбой устраним это правительство зла.
И это станет реальностью, если мы превратим общенациональное требование о свержении этого предательского правительства в общенациональную борьбу», - сказал оппозиционер.
И. Сагателян объявил, что они выступают с важной инициативой: «В ближайшее время мы проведем большой общеармянский представительный форум. С этого момента начнутся подготовительные работы к этому форуму. Для нас важны все ваши мнения и идеи. С этого форума будет дан старт программе раазвития Армении. Всеармянский форум объединит ресурсы, идеи, программы, предложения, будет сформирована новая общеармянская повестка дня - программа национального возрождения. Для нас это очень важно.
Все мы мечтаем о сильной Армении с ведущей наукой, развитой экономикой и современной армией. Есть одно главное препятствие на пути к этому- Никол Пашинян», - сказал он.