Քաղաքական 11:40 23/02/2021 Հայաստան
Հիշեցնենք, որ «Հայրենիքի փրկության շարժման» կոչով այսօր քաղաքացիները հավաքվել են ՀՀ կառավարական 3-րդ շենքի առջև՝ խոչընդոտելու վարչապետ Փաշինյանի մուտքը տվյալ շենք:
Իշխանություններն առավոտից փակել են ողջ տարածքը, ներգրավել թվով մի քանի հազար ոստիկան՝ դրանով փորձելով ապահովել Փաշինյանի անխափան մուտքը կառավարական 3-րդ շենք:
«Դավաճան հայվան». այսպիսին էր քաղաքացիների առաջին արձագանքը՝ Նիկոլ Փաշինյանին տեսնելիս։
Ապա, քաղաքացիները շարունակելով իրենց մտքերը, Նիկոլ Փաշինյանի անվանեցին. «Թուրքի ծնունդ»։
Քաղաքացիները պահանջում էին, որ Փաշինյանը կանգնի ու իրենց պատասխան տա։
«Արա՛, ինքնասիրություն չունե՞ս։ Կանգնիր ու պատասխան տուր, ա՛յ վիժվածք, հողատու։ Ընկերներիս արյան համար պատասխան ես տալու, ա՛յ բութ, թուրքի ծնունդ, ոչխար, հայվան»,- Փաշինյանի հետևից բղավեց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ ուրիշն էլ նշեց, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է սողեսող ման գա Հայաստանում։
«Ոտքով էր ման գալիս, հեծանիվով էր ման գալիս, էս հազարավոր ոստիկանների շղթաները, որ բերել է՝ 100 մետր տեղաշարժվելու համար, թող Շուշին պաշտպանեին։ Էդ փամփուշտներով, որ ասում են՝ կկրակեն ժողովրդի վրա, թող դրանցով թուրքին կրակեին»,- ասաց նա։

Политика 12:18 23/02/2021 Армения
Напомним, по призыву Движения за спасение Родины сегодня граждане собрались у 3-го корпуса здания правительства Армении – с целью воспрепятствовать входу Пашиняна в это здание.
Власти же с утра перекрыли всю прилегающую территорию, стянув туда несколько тысяч полицейских, тем самым пытаясь обеспечить беспрепятственный вход Пашиняна в 3-й корпус здания правительства Армении.
«Никчемный предатель» – начали скандировать собравшиеся граждане при виде Никола Пашиняна. Затем граждане назвали Пашиняна «турецким выродком».
Собравшиеся потребовали, чтобы Пашинян остановился и держал перед ними ответ.
«Ара, разве у тебя нет самолюбия? Остановись и ответь, выродок экий, сдавший земли.
Ответишь за кровь моих друзей, тупица, турецкий выродок, овца, скотина», – крикнул один из граждан вслед Пашиняну.
Другой отметил, что Никол Пашинян должен ползать по Армении.
«Он ходил пешком, ездил на велосипеде. А сегодня что? Пусть кордон из этих тысяч полицейских, которых он привел, чтобы они обеспечили его передвижение на 100 метров, лучше бы отправили на оборону Шуши. Теперь угрожают стрельбой в народ. Стреляли бы во врага вон», – отметил участник акции.