Հասարակություն 10:17 25/02/2021 Արցախ
Ադրբեջանը թույլ չի տալիս անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքներ կատարել. Հունան Թադևոսյան
Փետրվարի 15-ից Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվում: Panorama.am-ը Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանից տեղեկացավ, որ աշխատանքներ վերսկսելու որևէ հստակ ժամկետ չգիտեն, անորոշ ժամանակով են դադարեցված:
«Ադրբեջանական կողմը թույլ չի տալիս, թույլտվություն չկա: Ադրբեջանի հետ բանակցություններ վարում է ռուսական կողմը, եթե նորություն լինի, մեզ կասեն: Իմ կարծիքով, բանակցում են, դեռ արդյունք չկա»,- ասաց Հունան Թադևոսյանը:
Զինադադարից հետո մինչև փետրվարի 15-ը հայտնաբերվել է ընդհանուր 1485 զինվորական ու քաղաքացիական անձանց աճյուններ: Զինադադարից հետո առաջին դեպքն է, երբ որոնումները դադարեցվում են այսքան երկար ժամանակով:

Region 11:18 25/02/2021 NKR
No search operations for casualties of the 2020 war and those missing in action have been conducted in the territories beyond Artsakh’s control since February 15, the head of press department at the the Artsakh State Service of Emergency Situations Hunan Tadevosyan told Panorama.am. In his words, the Azerbaijani authorities have banned the activities of Artsakh search and rescue teams in the former combat zones, without providing any explanations and clear dates for the resumption of the operations.
"The Russian side is holding negotiations with the Azeri side. In case of an update, we will be notified. To me, the negotiations have yielded no result thus far," said Tadevosyan.
To note, thus far, a total of 1,485 bodies of fallen troops and civilians have been found during the operations.