Քաղաքական 09:01 25/02/2021 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի՝ ավիացիայի հարցով նախկին խորհրդական Հակոբ Ճաղարյանը ֆեյսբուքյան գրառմամաբ դիմել է կառավարությանն ու այլ պետական մարմինների՝ Թեհրանում հայտնված ամերիկյան օդանավի խնդրի հետ կապված.
«ՀՀ կառավարություն, ԱԳՆ, Ոստիկանություն, ԱԱԾ, ՏԿՆ
Ձայն հանեք, պարզից պարզ է, որ էս օդանավի պատմությունը մեր երկրի, ու ձեր` անտեղյակների հետ ոչ մի կապ չունի: Այլ ձեզ մատների վրա ֆռռացրած Սայմոն Շպից (Շիմոն Լահավի) հերթական խաբեությունն է:
Որի մասին դեռ 2019 թ հոկտեմբերին ես զգուշացրել եմ Փաշինյանին: Որի հրահանգով ԱԱԾ-ն հետաքննել էր էս մարդու կենսագրությունն ու չէր հերքել իմ տեղեկությունները:
Հայտարարեք, որ մեր երկիրն ավիացիոն  իշխանություններ չունի: Դրա մասին ողջ աշխարհը գիտի:Եվրամիության «սև ցուցակը» դրա ապացույցն է:
Հայտարարեք, որ նախորդ աուդիտից էս կողմ ոչինչ չի արվել թռիչքների անվտանգության վերահսկման ոլորտում:
Զոհաբերեք սատկած պեշկեն, երկրի վարկի մնացորդները պահպանելու, ու ԱՄՆ պատժամիջոցների տակ չընկնելու համար:
Հասկացեք, վերջապես, գրողը տանի, որ էս խորհուրդ տվողը ձեզ քննադատող, վարչապետի խորհրդականի պաշտոնից հրաժարականով հեռացած Հակոբ Ճաղարյանը չի, այլ էս երկիրն անսահման սիրող, իր ու որդիների կյանքը զոհասեղանին դրած, երկրի վարկը սեփական կյանքից բարձր գնահատող մի անանուն քաղաքացի:

Общество 10:56 25/02/2021 Армения
Бывший советник Никола Пашиняна по линии авиации Акоп Чагарян на своей странице в соцсети Facebook обратился к правительству и другим госорганам – в связи с проблемой оказавшегося в Тегеране лайнера:
«Правительство РА, МИД, Полиция, СНБ, Министерство территориального управления, откликнитесь!
Яснее ясного, что история этого самолета не имеет ничего общего с нашей страной и с вами, несведущими. Это очередная афера Саймона Шпица (Шимон Лахави), который обвел вас вокруг пальца.
О нем я предупреждал Пашиняна еще в октябре 2019 года. По его приказу СНБ провела расследование биографии этого человека и не опровергла мои сведения.
Заявите, что у нашей страны нет авиационных властей. Об этом знает весь мир, и «черный список» ЕС – тому подтверждение.
Заявите, что со времени предыдущего аудита ничего не было сделано в сфере контроля безопасности полетов.
Пожертвуйте дохлой пешкой, чтобы сохранить остатки репутации страны и не попасть под санкции США.
Поймите, наконец, черт возьми, дающий этот совет – не Акоп Чагарян, который критикует вас и ушел с поста советника премьер-министра, подав в отставку, а безымянный гражданин, который безмерно любит эту страну, положил на алтарь свою жизнь и жизни своих сыновей, ценящий репутацию страны выше собственной жизни.