Քաղաքական 10:11 26/02/2021 Հայաստան
Ճնշումների, կոմպրոմատների, ձերբակալությունների միջոցով իշխանությունը որևէ խնդիր չի կարող լուծել. Աբրահամյան
«Անկախ այն հանգամանքից, թե իշխանությունը ինչպես կարձագանքի կամ ինչ միջոցների կդիմի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հայտարարությունից հետո, արդեն փաստ է, որ Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումը զուտ ժամանակի հարց է։
Այս հրամայականն արդեն բխում է բոլորի շահերից՝ անկախ նրանից, թե մեզանից յուրաքանչյուրն այս ամենը գիտակցում է՞, թե՞ ոչ։
Ճնշումների, կոմպրոմատների,  ձերբակալությունների միջոցով իշխանությունը որևէ խնդիր չի կարող լուծել, բանակն իր դիրքորոշումն արտահայտել է, դա որպես փաստ ամրագրված է, իսկ առկա իրողություններից փախչել անհնար է։
Եթե նույնիսկ բոլոր զինվորականներին կալանավորեն էլ, ապա դրանից զինված ուժերի վերաբերմունքը չի փոխվելու, ըստ այդմ՝ մեր պետականության առանցքային հիմնասյունի անվստահությունը քաղաքական իշխանության նկատմամբ բերելու է անխուսափելի գործընթացների»։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s dismissal is “just a matter of time” in the wake of the military’s top brass demanding his and his cabinet’s resignation, according to Tigran Abrahamyan, the head of the Henaket Analytical Center.
“Regardless of how the authorities will react or what measures they will take following the statement of the General Staff of the Armenian army, Nikol Pashinyan’s dismissal is just a matter of time,” he wrote on Facebook, adding his removal from office is in everyone's best interests.
“The authorities cannot resolve any problem through pressures or arrests. The army has already expressed its position; it’s a fixed fact with no escape from the existing realities.
“Even if they arrest all the servicemen, the attitude of the armed forces will not change. Thus, any distrust in the political authorities by a key pillar of our statehood will lead to inevitable processes,” Abrahamyan said.