Քաղաքական 18:50 01/03/2021 Հայաստան
Այսօր շատ արտառոց բան է տեղի ունենում Երևանում։ Այս մասին Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքի ընթացքում հայտարարեց շարժման խորհրդի անդամ Անդրանիկ Թևանյանը։
«Մարտի 1-ին տեղի է ունենում երկու հանրահավաք, որից մեկը տեղի է ունենում այստեղ՝ նպատակը հայոց ազգային բանակի կողքին կանգնել է։ Արտառոցն այս պատմության  մեջ այն է, որ հանրապետության հրապարակում Նիկոլ  Փաշինյանը հավաքել է հանրահավաք՝ ի պաշտպանություն թուրքական բանակի։ Անամո՜թ․․․»,-իր ելույթում ասաց Թևանյանը՝ հավելելով․
« 2008 թ-ի մարտի 1-ին Փաշինյանի հրահրմամբ տեղի ունեցավ  ոճրագործություն և ողբերգություն, որի արդյունքում  10 հայորդի մահացավ։ Դա նրա հայի արյան առաջին համտեսումն էր ։ Հետո այդ թիվը տասնապատկվեց, հարյուրապատկվեց, հազարապատկվեց և նա արդեն մոտ 10 000 հայորդու համար պատասխանատու է»։

Политика 19:18 01/03/2021 Армения
Сегодня в Ереване происходит очень необычная вещь. Об этом заявил на митинге Движения за Спасение Родины член совета движения Андраник Теванян.
«1 марта проходят два митинга, один из которых проходит здесь, цель его – поддержать Армянскую национальную армию. Странность же в этой истории заключается в том, что на Площади Республики Никол Пашинян проводит митинг в защиту турецкой армии. Позорник! » – сказал в своем выступлении Теванян, добавив:
«1 марта 2008 года по наущению Пашиняна произошло преступление и трагедия, в результате чего погибли 10 армян. Это была первая дегустация им армянской крови. Потом это число увеличилось в десять, сто, тысячу раз – он уже несет ответственность за гибель примерно 10 000 сынов армянского народа».