Հասարակություն 10:13 02/03/2021 Արցախ
Ռուս խաղաղապահներն ապահովել են 30 հոգանոց հայ ուխտավորների անվտանգությունը, որոնք նախօրեին Ստեփանակերտ քաղաքից այցելել են Ամարասի վանք։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Նշվում է, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանավորվածության իրականացման շրջանակներում ռուս խաղաղապահները շարունակում են աջակցել Արցախում խաղաղ կյանքի վերականգնմանը։ Ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունքում Ամարասի վանքը հայտնվել է կողմերի սահմանազատման գծի անմիջական հարևանությամբ։

Society 14:51 02/03/2021 NKR
Russian peacekeepers ensured the safety of 30 Armenian pilgrims, who were escorted from Artsakh’s (Nagorno-Karabakh) capital Stepanakert to the Amaras Monastery and back.
As part of the implementation of the trilateral statement of the leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia of November 9, 2020, Russian peacekeepers continue to assist in the restoration of peaceful life in Artsakh, the Russian Defense Ministry said in a statement on Tuesday.
As a result of the agreements reached, the Christian monastery is now in close proximity to the line of demarcation of the parties in Nagorno-Karabakh.