Քաղաքական 09:16 06/03/2021 Հայաստան
Առաջիկայում լինելու է շատ վճռական շաբաթ երկրում ստեղծված հարցերը հանգուցալուծելու իմաստով. Իշխան Սաղաթելյան
«Մենք երկիրը երբեք չենք տանելու նոր ցնցումների։ Դա Նիկոլի ծրագիրն է։ Քանի դեռ հնարավորություն կա առանց ցնցումների հասնել այս դավաճանի հեռացմանը, գնալու ենք այդ ճանապարհով»,- ֆեյսբուքյան տեսաուղերձում ասում է Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա նշում է, որ ի սկզբանե ասել են՝ հեշտ չի լինելու, բայց ոչ նահանջելու, ոչ հիասթափվելու առիթ չպետք է ունենան, քանի որ նժարի մի կողմում դրված է մեր պետության ու պետականության հարցը, մյուս կողմում դժվարությունները, որոնք գոյություն ունեն։
«Միասին հասնելու ենք այս դավաճանների հեռացմանը ու միասին կառուցելու ենք մեր երազանքի հայրենիքը»,-ընդգծում է Ի. Սաղաթելյանը։
Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգողի խոսքով, ուժի մեջ է մնում իրենց պահանջը, հորդորը Հանրապետության նախագահին՝ Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին ազատելու վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությունն ուղարկել ՍԴ։
Ի. Սաղաթելյանն ասում է, որ այսօր ժամը 15։00-ին Բաղրամյան պողոտայում՝ ԱԺ դիմաց կայանալիք Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքի ժամանակ հարթակում մեծ տեղ են տալու երիտասարդությանը։
«Սիրելի երիտասարդներ, 2018 թվականին դուրս եկաք փողոց, կատարեցիք իշխանափոխություն՝ նպատակ ունենալով ունենալ ավելի լավ, հզոր, պաշտպանված Հայաստան, Հայաստան, որտեղ կապերիք արժանապատիվ, կստանայիք լավ կրթություն։ Դուք չէիք պայքարում, որպեսզի մի խումբ մարդկանց բերեիք իշխանության, որպեսզի նրանք  ստանային պարգևավճար, ձեր ընկերներին, հարազատներին  տանեին պատերազմի, կոտորածի, ձեր հայրենիքի մի մասը զիջեին թշնամուն։
Դուք խաբվել եք։ Խաբվել ենք մենք բոլորս։ Խաբվել են բոլոր նրանք, ովքեր հավատացել են սրանց։ Պետք չէ ապրել մեղքի զգացումով։ Նիկոլը խաբել է բոլորին։ Հիմա այդ սխալն ուղղելու ժամանակն է, ժամանակ է գալ այս հրապարակ, տեր կանգնել ձեր երկրին, պետականությանը, ստանձնեք պատասխանավություն, ուղղեք տեղի ունեցած սխալը ու, հեռացնելով այս իշխանությանը, կրկին գնալ ձեր երազանքի հետևից։
Դու եք որշելու Հայաստանի հաջորդ իշխանությունն ով է լինելու, այս պահին հարցը դա չէ, ինչ որ մեկին իշխանության բերելու խնդիր չէ։ Այս պահին այս չարիքից, դավաճանից, գործակալական ցանցից երկիրը մաքրելու ու ազատագրելու խնդիրն է, դրանից հետո միասին կձևավորենք նոր որակի ազգային իշխանության, ով բոլորիս երազանքներն իրականություն կդարձնի։
Հիասթափվել չկա, հետքայլ չկա, հուսահատվել չկա, քայլ առ քայլ գրանցել ենք բազմաթիվ հաջողություններ։ Իրականում մտնում ենք շատ վճռական օրեր, առաջիկայում լինելու է շատ վճռական շաբաթ երկրում ստեղծված հարցերը հանգուցալուծելու իմաստով»,- ասում է Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա ընդգծում է՝ Բաղրամյան պողոտայից պետք է թելադրվի քաղաքական օրակարգը,  չեն զիջելու, գնալով ընդլայնվելու է այս հրապարակը։
Իշխան Սաղաթելյանը բոլորին հրավիրեց այսօր ժամը 15։00-ին Բաղրամյան պողոտայում՝ ԱԺ դիմաց կայանալիք Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքին։

Политика 10:44 06/03/2021 Армения
«Мы никогда не поведем страну к новым потрясениям. Это план Никола. Пока есть возможность добиться ухода этого предателя без каких-либо потрясений, мы будем идти этим путем», – сказал в видеообращении в Facebook координатор Движения за спасение Родины, представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
Он отмечает: изначально представители Движения предупреждали, что это будет непросто, но ни у кого не должно быть причин для отступления от борьбы или разочарований, на одной чаше весов – вопрос существования нашего государства и государственности, на другой – существующие трудности.
«Вместе мы добьемся отстранения этих предателей и вместе построим Родину нашей мечты», – подчеркивает Ишхан Сагателян.
По словам координатора Движения за спасение Родины, остается в силе их требование, призыв к президенту республики – направить в Конституционный суд предложение Никола Пашиняна об увольнении начальника Генштаба ВС РА Оника Гаспаряна.
Как напомнил Ишхан Сагателян, сегодня в 15:00 на проспекте Баграмяна – перед Национальным Собранием – во время митинга Движения за спасение Родины на трибуне будут представители молодежи.
«Дорогая молодежь, в 2018 году вы вышли на улицы, осуществили смену власти, стремясь построить лучшую, более сильную, защищенную Армению – Армению, где вы жили бы быть достойно, получили бы хорошее образование. Вы не боролись за то, чтобы привести к власти группу людей, чтобы они получали премии, повели ваших друзей и родственников на войну, на резню, сдали врагу часть вашей Родины.
Вас обманули. Нас всех обманули. Все, кто поверил им, были обмануты. Не нужно жить с чувством вины. Никол обманул всех. Пришло время исправить эту ошибку, пора выйти на эту площадь, отстоять свою страну, государственность, взять на себя ответственность, исправить произошедшую ошибку и, отстранив эту власть, вновь пойти за своей мечтой.
Вы будете решать, кто будет у власти Армении дальше, сейчас вопрос не в этом, не стоит задачи привести кого-то к власти. На данный момент задача состоит в том, чтобы очистить и освободить страну от этого зла, предателя, агентурной сети, после чего мы вместе сформируем национальную власть нового качества, которая все мечты претворит в жизнь.
Нет – разочарованиям, нет – отступлению, нет – отчаянию! Шаг за шагом мы добились множества успехов. По сути, мы вступаем в очень решающие дни, будет решающая неделя с точки зрения разрешения существующих в стране вопросов», – говорит Ишхан Сагателян.
Он подчеркивает, что политическая повестка должна диктоваться с проспекта Баграмяна, они не отступят, эта площадь будет расширяться с каждым днем.
Ишхан Сагателян пригласил всех сегодня в 15:00 на проспект Баграмяна – на митинг Движения за спасение Родины.