Քաղաքական 17:57 06/03/2021 Հայաստան
«Եթե լինի հանդիպում Գագիկ Ծառուկյանի և Նիկոլ Փաշինյանի միջև, վստահաբար հանրությունն այդ մասին կիմանա. ի տարբերություն շատերի, Գագիկ Ծառուկյանն ինչ անում և ասում է, դա անում է հրապարակային»,- այսօր Բաղրամյան պողոտայում նման հայտարարություն արեց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ նման հանդիպում չի եղել:
Անդրադառնալով «Հայրենիքի փրկության շարժման» ներսում տարբեր ուժերի միջև հնարավոր տարաձայնությունների թեմային, Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց, որ ինքը չի կարծում, որ հակասություններ կան, որովհետև գլոբալ հարցում, որ «պարտության խորհրդանիշ» Նիկոլը պետք է հեռանա, կա լիակատար կոնսենսուս:
«Բնականաբար, շարժման մեջ տարբեր կուսակցություններ են, որոնք տարբեր քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ կարող են ունենալ տարբեր մոտեցումներ: Յուրաքանչյուր կուսակցություն ունի իր օրակարգը և պարտադիր չէ, որ բոլոր հարցերի վերաբերյալ մոտեցումները լինեն նույնական»,- նշեց նա։
Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձավ նաև ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին պաշտոնից ազատելու շուրջ զարգացումներին։
«Ես նախ զարմանում էի, որ այս հարթակում փորձեցին Արմեն Սարգսյանին հերոսացնելու կոչեր անել: Արմեն Սարգսյանը շանս ուներ գոնե այս երկրի համար ճակատագրական, վճռորոշ պահին գոնե մեկ անգամ իրեն դրսևորել որպես երկրի անվտանգության երաշխավոր և անել քայլ, որը այստեղ հարթակում կանգնածները չեն մեկնաբանի իրենց օգտին, նիկոլականներն էլ մեկնաբանեն իրենց օգտին: Արմեն Սարգսյանը իրեն հերթական անգամ դրսևորեց լղոզված դիտորդի կարգավիճակում»,- ասաց նա:

Политика 18:13 06/03/2021 Армения
«Если состоится встреча Гагика Царукяна и Никола Пашиняна, общественность наверняка об этом узнает: в отличие от многих, все, что говорит и делает Гагик Царукян, происходит публично», - сказала сегодня на проспекте Баграмяна член фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
Она сообщила, что встречи не было.
Касаясь темы возможных разногласий между различными силами внутри Движения за спасение Родины, Наира Зограбян сказала, что не считает, что есть противоречия, потому что в глобальном вопросе есть полный консенсус, что «символ поражения» Никол Пашинян должен уйти.
«Естественно, что в Движении есть разные партии, которые могут иметь разный подход к различным политическим процессам. У каждой партии своя повестка дня, и не обязательно, чтобы подходы ко всем вопросам должны быть одинаковыми», - сказала она.
Наира Зограбян коснулась также развития событий вокруг отставки главы Генштаба Оника Гаспаряна.
«В первую очередь меня удивило то, что на этой трибуне пытались сделать призывы к героизации Армена Саркисяна. Армен Саркисян имел возможность хотя бы раз выступить в качестве гаранта безопасности страны в этот критический, решающий для страны момент, и сделать шаг, который присутствующие здесь на платформе не прокомментируют в свою пользу, а сторонники Никола - в свою. Армен Саркисян в очередной раз зарекомендовал себя в качестве «размытого» наблюдателя», - сказала она.