Իրավունք 10:08 09/03/2021 Հայաստան
ՅՈՒՆԻՍԵՖ–ի հայաստանյան  գրասենյակի ղեկավար Մարիան Քլարկ–Հաթինգը հապճեպ լքել է Հայաստանը: Տեղեկությունը «Sputnik Արմենիա»-ին հայտնել է ԱԳՆ-ի աղբյուրը:
Ըստ աղբյուրի, այդ շտապողականությունը պայմանավորված է հայաստանյան առաքելության ընթացքում Մարիան Քլարկ–Հաթինգի թույլ տված ինչ-որ սխալներով: Այլ կերպ ասած՝ ՅՈՒՆԻՍԵՖ–ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարն ինչ-որ հարցում իրեն ճիշտ չի դրսևորել: Թե ինչ սխալների մասին է խոսքը, պաշտոնական աղբյուրներն առայժմ լռում եմ:
Երեկ Թելագրամի Mediaport ալիքը գրել էր, որ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Մարիան Քլարք-Հաթինգին ՀՀ իշխանությունները հայտարարել են պերսոնա նոն գրատա՝ հօգուտ Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի լրտեսություն կատարելու համար։
«Քլարք-Հաթինգը արդեն հավաքում է իրերը, մինչդեռ ՀՀ իշխանությունները ցանկանում են թաքցնել այդ փաստը հանրությունից:
Նշենք, որ նա Հայաստանում աշխատանքի է անցել ընդամենը 8 ամիս առաջ՝ 2020թ. հուլիսին»,-գրել է Mediaport-ը։

Политика 11:26 09/03/2021 Армения
Руководитель офиса ЮНИСЕФ в Армении Мариан Кларк-Хаттинг спешно покинула республику. Данную информацию Sputnik Армения подтвердил источник в МИД Армении.
Согласно источнику, такая поспешность обусловлена некоторыми ошибками, допущенными Кларк-Хаттинг в ходе ее миссии. О каких ошибках идет речь, не сообщалось.
Между тем, Telegram-канал Mediaport написал, что руководитель офиса ЮНИСЕФ в Армении Мариан Кларк-Хатинг подозревается в шпионаже в пользу Азербайджана и Великобритании.
По сведениям источника, власти Армении объявили Кларк-Хатинг персоной нон-грата, однако скрывают факт от общественности. Клар-Хатинг на посту в Армении всего 8 месяцев, с июля 2020 г.