Պուտինը Անվտանգության խորհրդի անդամների հետ քննարկել է Մերձավոր Արևելքի իրավիճակը
ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ հանդիպմանն առաջարկել է քննարկել իրավիճակը Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանի սահմաններում տիրող իրավիճակը՝ կաևորելով տեղի երկրների հետ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները: Տեղեկատվությունը հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
«Թեման լավ հայտնի է բոլոր ներկաներին: Եկեք խոսենք իրադարձությունների մասին, որոնք տեղի են ունենում մեր սահմանների անմիջական հարևանությամբ` Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում: Ռուսաստանը ավանդաբար մեծ ուշադրություն է դարձնում աշխարհի այս հատվածին: Մենք շատ հետաքրքրություններ ունենք այնտեղ՝ շատ ընկերներ և գործընկերներ: Այն հեռանկարային է արտաքին տնտեսական կապերի զարգացման առումով, այն մեզ համար ավանդաբար բարեկամական տարածաշրջան է եղել»,-ասել է Պուտինը:
«Եկեք քննարկենք տարածաշրջանի առկա իրավիճակն ու հեռանկարային զարգացումները»,-ասել է նա և առաջարկել Արտաքին հետախուզության ծառայության և ՊՆ ղեկավարներ Սերգեյ Նարիշկինին և Սերգեյ Շոյգուին զեկույցներ ներկայացնել:

Политика 16:55 12/03/2021 В мире
Президент России Владимир Путин на совещании с постоянными членами Совбеза РФ предложил обсудить ситуацию у границ с ближневосточным регионом, отметив перспективность развития отношений со странами региона.
"Тема всем собравшимся хорошо известна. Поговорим о событиях, которые происходят в непосредственной близости от наших границ, в Ближневосточном регионе. Россия традиционно уделяет большое внимание этому региону мира. У нас там и интересов много, много друзей, партнёров. Это перспективный для развития наших внешнеэкономических связей регион, традиционно дружественный для нас", - сказал Путин.
"Давайте пообсуждаем сегодняшнее положение дел и перспективы развития в этом регионе мира на ближайшую перспективу", - добавил он и предложил главам СВР и Минобороны Сергею Нарышкину и Сергею Шойгу выступить с докладами.