Հասարակություն 19:23 15/03/2021 Հայաստան
«Փակ են Տավուշի մարզի Բերդ-Ճամբարակ և Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդիչով բեռնատարների համար, մյուս տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի։
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ-Գնդեվազ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդիչով բեռնատարների համար:
Սյունիքի մարզի միջհամայնքային ավտոճանապարհներին, Տավուշի մարզի Բերդ-Ճամբարակ և Վայոց ձորի մարզի Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Շիրակի մարզի Մարալիկ քաղաքում տեղում է ձյուն»,-նշված է հաղորդագրությունում։
ԱԻՆ-ից նաև հայտնում են , որ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է։ Ռուսական կողմում կա մոտ 455 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

Society 20:17 15/03/2021 Armenia
Some roads are closed and difficult to pass in the territory of Armenia, the  Ministry of Emergency Situations reported.  Berd-Chambarak roadway of Tavush province, the roadways leading from "Amberd" high mountain meteorological station to Amberd fortress and to Kari lake in Aragatsotn province, are closed.
Vardenyats pass is closed for trailer trucks and is difficult to pass for other types of vehicles. Jermuk-Gndevaz roadway of Vayots dzor province is difficult to pass for trailer trucks.
Black ice is noticed on the roadways of Syunik province, on Berd-Chambarak roadway of Tavush province and on Saravan-"Zanger" roadway of Vayots dzor province. It is snowing in Maralik town of Shirak province. Drivers are recommended to drive exclusively on winter tires, the source added.