Քաղաքական 10:20 15/03/2021 Արցախ
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է ապահովել ապրանքների տարանցումն այն տարածքների միջև, որոնք Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են հայտնվել 2020 թվականի նոյեմբերի եռակողմ հայտարարության ընդունումից հետո: Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն՝ իր պաշտոնական կայքէջում:
Սոցիալական օբյեկտների և բնակելի շենքերի էլեկտրամատակարարման և ջրամատակարարման համակարգերը վերականգնելու համար Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի յոթերորդ ռուսական շարասյունը, որը բաղկացած է եղել 20 ԿամԱԶ մակնիշի ռազմական մեքենայից և ուղեկցող հաշվարկից, ավելի քան 130 տոննա բեռ է հասցրել Քարվաճառի շրջան (էլեկտրական սարքավորումներ, ուժեղացված բետոնե կոնստրուկցիաներ և շինանյութեր):
Ընդհանուր առմամբ, ռուս խաղաղապահների օժանդակությամբ նախորդ տարվա նոյեմբերից հետո յոթ ավտոշարասյունով տեղափոխվել է շուրջ 1300 տոննա բեռ:

Политика 10:37 15/03/2021 НКР
Российский миротворческий контингент продолжает обеспечивать транзит грузов между территориями, перешедшими под контроль Азербайджана в ноябре 2020 года после принятия трехстороннего заявления. Об этом сообщает МО РФ на официальном сайте министерства.
Для восстановления систем энергообеспечения и водоснабжения социальных объектов и жилых домов седьмая российская колонна Центра гуманитарного реагирования, состоящая из 20 военных автомобилей КамАЗ и машин сопровождения, доставила более 130 тонн груза в Карвачарский район (электрооборудование, железобетонные конструкции и строительные материалы).
Всего при содействии российских миротворцев семью колоннами автомобильной техники было перевезено около 1300 тонн груза.