Քաղաքական 12:00 17/03/2021 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանը՝ վարչապետի աշխատակազմին սպասարկող ավտոշարասյան և տասնյակ անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցությամբ մտավ ԿԳՄՍ նախարարություն։ Նրան սպասարկող մեքենան կանգնել էր ԿԳՄՍՆ-ի աստիճանահարթակի վրա. նա իջավ շենքի մուտքի մոտ։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտից ոստիկանները պատ են կազմել ու փակել նախարարության մուտքը՝ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտպանելով ՀՅԴ երիտասարդական թևի 3 ներկայացուցիչներից, որոնք երեկ ֆեյսբուքյան հայտարարությամբ էին հանդես եկել՝ նշելով, որ առավոտյան լինելու են ԿԳՄՍ նախարարության շենքի մոտ։
Ավելի վաղ՝ լրագրողների հետ զրույցում երիտասարդները նշել էին, որ իրենք 3-ով են եկել ու չեն պատրաստվում անհնազանդության ակցիա իրականացնել։ Իրենք պարզապես եկել էին ցոյց տալու, որ Նիկոլ Փաշինյանը երկրում առանց ոստիկանների չի կարող շրջել։

Служебный автомобиль Пашиняна, остановился у ступенек МОНКС: Он вышел у входа в здание
Никол Пашинян, в сопровождении колонны  служебных автомобилей Аппарата премьер-министра и нескольких десятков сотрудников безопасности, вошел в здание МОНКС. Его служебный автомобиль остановился у ступенек МОНКС: он вышел у входа в здание.
Напомним, что с раннего утра полиция выстроила живую стену и закрыла вход в министерство, защищая Никола Пашиняна от трех представителей молодежного крыла АРФД, которые вчера выступили с заявлением в соцсети Facebook, отметив, что утром они будут возле здания МОНКС.
Ранее в беседе с журналистами молодые люди сказали, что они пришли втроем и не собираются проводить акцию неповиновения. Они просто пришли показать, что Никол Пашинян не может передвигаться по стране без полиции.