Բաքուն և Թբիլիսին քույր քաղաքներ կդառնան
Բաքվի և Թբիլիսիի միջև քույր քաղաքների հարաբերությունների հաստատման վերաբերյալ հուշագրի շուրջ աշխատանքները մոտենում են ավարտին: Նախաձեռնությունը պատկանում է Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպանությանը:
«Գրուզիա-օնլայնի» հաղորդմամբ, Թբիլիսիի փոխքաղաքապետ Անդրիյա Բասիլայան նշել է, որ քաղաքապետարանը շահագրգռված է, որպեսզի Վրաստանի մայրաքաղաքը հարաբերությունների որակական նոր մակարդակի հասնի Բաքվի՝ բարեկամական ու եղբայրական պետություն Ադրբեջանի կենտրոնական քաղաքի հետ:
Նշվում է, որ 1997 թվականից Բաքուն և Թբիլիսին գործընկեր քաղաքներ են: Ադրբեջանի և Վրաստանի արդյունաբերական քաղաքներ Սումգայիթը և Ռուսթավին 1952 թվականին են դարձել քույր քաղաքներ:

Политика 09:57 18/03/2021 В мире
Близится к завершению работа над меморандумом об установлении побратимских отношений между Баку и Тбилиси. Инициатива принадлежит посольству Азербайджана в Грузии, пишет портал Грузия Online.
Заместитель мэра Тбилиси Андрия Басилая отметил, что мэрия очень заинтересована в том, чтобы столица Грузии вышла на качественно новый уровень отношений с Баку, центральным городом дружественного и братского государства - Азербайджана.
Отметим, что Баку и Тбилиси являются городами-партнерами с 1997 года. Промышленные города Азербайджана и Грузии Сумгайыт и Рустави стали городами-побратимами в 1952 году.