Քաղաքական 19:15 18/03/2021 Արցախ
Արայիկ Հարությունյանը մարտի 18-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ առողջապահական ոլորտի ծրագրերի ու խնդիրների վերաբերյալ, հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Քննարկվել է պատերազմական գործողությունների ընթացքում վնասված բուժհիմնարկների շենքային պայմանների վերականգնման, վերանորոգման, նոր սարքավորումների ձեռքբերման, ինչպես նաև Ստեփանակերտի Մոր և մանկան առողջության նոր կենտրոնի շինարարական աշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Անդրադարձ է եղել նաև պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած քաղաքացիների բուժման հնարավորություններին և սոցիալական տարբեր արտոնություններից օգտվելու մեխանիզմներին առնչվող հարցերին:
Հարությունյանը ոլորտի պատասխանատուներին տվել է համապատասխան հանձնարարականներ քննարկված ծրագրերի պատշաճ ու արագ իրականացման, այդ թվում՝ բուժհիմնարկների պայմանների բարելավման ու վիրավոր քաղաքացիների փոխհատուցումների տրամադրման ուղղությամբ:

Политика 19:30 18/03/2021 НКР
18 марта Араик Арутюнян созвал рабочее совещание по программам и вопросам в сфере здравоохранения, сообщает Аппарат президента Республики Арцах.
Был обсужден широкий круг вопросов, связанных с восстановлением, ремонтом зданий медицинских учреждений, поврежденных во время войны, приобретением нового оборудования, а также с процессом строительства нового Степанакертского центра здоровья матери и ребенка.
Также были затронуты вопросы, касающиеся возможностей лечения граждан, получивших ранения в результате войны, и механизмов пользования различными социальными льготами.
Арутюнян дал соответствующие поручения ответственным лицам сферы для надлежащего и быстрой реализации обсуждаемых программ, в том числе по улучшению условий в медицинских учреждениях и выплате компенсаций раненым гражданам.