Հոգեբանական վերականգնման ծառայություն մատուցելու համար հայտարարված մրցույթի հաղթողը հայտնի է
Ռազմական գործողություններին մասնակցած անձանց և հանրության հոգեբանական վերականգնման նպատակով մասնագիտական թիմ ձևավորելու համար ՀՀ կառավարության որոշմամբ ԱԻՆ-ի կողմից փետրվարի 17-ին հայտարարված մրցույթին մասնակցել են «Մելքոնյան Վարժարան» ՍՊ ընկերությունը և Սեդա Ղազարյանի անվան հոգեկան առողջության հիմնադրամը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ-ից։
Գնային առաջարկ պարունակող հայտերը բացվել են էլեկտրոնային եղանակով՝ 04.03.2021թ., ժամը 16.00-ին:
Ղեկավարվելով ՀՀ կառավարության 04.05.2017թ. թիվ 526-Ն որոշմամբ հաստատված «Գնումների գործընթացի կազմակերպման» կարգի 41-րդ կետով` մարտի 10-ի նիստը կասեցվել է մեկ աշխատանքային օրով, մասնակիցներին ծանուցվել է՝ սահմանված ժամկետում շտկել ներկայացված փաթեթներում արձանագրված անհամապատասխանությունները։ Մասնակիցների հայտերը գնահատվել են բավարար:
Մարտի 16-ին մրցույթին մասնակցած երկու կազմակերպությունների՝ Սեդա Ղազարյանի անվան հոգեկան առողջության հիմնադրամի և «Մելքոնյան Վարժարան» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչները հրավիրվել են գների նվազեցման շուրջ միաժամանակյա բանակցությունների: Արդյունքում՝ ընտրված մասնակից է ճանաչվել Սեդա Ղազարյանի անվան հոգեկան առողջության հիմնադրամը:

Общество 20:00 18/03/2021 Армения
ООО «Мелконян Колледж» и Фонд психического здоровья Седы Казарян приняли участие в тендере на формирование профессиональной команды по психологической реабилитации лиц, принимавших участие в боевых действиях и общества, объявленном в соответствии с решением Правительства РА  МЧС РА 17 февраля. Об этом сообщает МЧС РА.
Заявки, содержащие ценовое предложение, были открыты в электронном виде в 16.00, 04.03.2021г.
Руководствуясь пунктом 41 Порядка «Организации процесса закупок», утвержденного решением Правительства РА N526-Ն от 04.05.2017г., заседание 10 марта было приостановлено на один рабочий день, участникам было направлено уведомление для устранения в установленный срок несоответствий, зафиксированных в представленных пакетах. Заявки участников были оценены как удовлетворительные.
На одновременные переговоры по снижению цен были приглашены представители двух компаний, участвовавших в тендере 16 марта,- Фонда психического здоровья Седы Казарян и ООО «Колледж Мелконян».