Առողջություն 11:06 19/03/2021 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4725 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջացել է 332 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22  մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 182056 դեպք, որոնցից 167518-ն` առողջացած, 3320-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 851 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4171 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10367 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 793678 թեստավորում:

Health 13:59 19/03/2021 Armenia
Armenia has confirmed 891 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 182,056 as of 11 a.m. Friday, March 19, the Ministry of Health reports.
332 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 167,518. The COVID-19 death toll has increased by 22 to 3,301. The figure does not include the deaths of 851 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 10,367. As many as 793,678 tests have been performed in the country since the disease outbreak.