Գեներալի ուսադիրներ կրող անձը իրականում հայտարարեց, որ եկել է կատարելու Նիկոլ Փաշինյանի քմահաճույքները․ Տ․ Աբրահամյան
Արտակ Դավթյանի ուղերձն իրականում ցույց է տալիս, որ նա այլևս բանակից դուրս է և տեղ է զբաղեցրել Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքական թիմում։ Այս մասին «ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է ԱՀ նախագահի նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։
«Գեներալի ուսադիրներ կրող անձը իրականում հայտարարեց, որ եկել է կատարելու Նիկոլ Փաշինյանի քմահաճույքները՝ անկախ նրանից, թե դրա համար երկիրը, ազգը ինչ գին կվճարեն։
Մի քիչ ամոթ, ինքնասիրություն, արժանապատվություն ունեցող մարդը, էլ չեմ ասում զինվորականը, նման հայտարարություն չէր տարածի»,-գրել է նա։
- Ղազինյան. Հայկական բանակը մինչև վերջ քանդելու Ալիևի հանձնարարության կատարումը վստահված է Արտակ Դավթյանին

Политика 19:38 22/03/2021 Армения
Абрамян: Носящий генеральские погоны человек в действительности заявил, что пришел исполнять прихоти Пашиняна
Послание Артака Давтяна в действительности демонстрирует, что он впредь – вне армии и занял место в политической команде Никола Пашиняна. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook 22 марта написал экс-советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности, основатель аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян.
«Носящий генеральские погоны человек в действительности заявил, что он пришел исполнять прихоти Никола Пашиняна – независимо от того, какую цену за это заплатят страна, нация.
Человек, у которого есть хоть капля стыда, самолюбия и достоинства, не говоря уже о военном, не распространил бы подобное заявление», – отметил Тигран Абрамян.