Քաղաքական 11:53 26/03/2021 Հայաստան
Փաշինյանը պատկերացում չունի՝ ի՞նչ է «ՍՈՒ 30-ՍԿՄ»-ն, նա կործանիչի հրթիռներին անվանում է «ակսեսուարներ»․ ՌԴ ԶՈՒ գնդապետ
«Նիկոլ Փաշինյանը անգամ պատկերացում չունի, թե ի՞նչ է «ՍՈՒ 30-ՍԿՄ»-ը. Նա կործանիչի հրթիռներին անվանում է «ակսեսուարներ»։ Նա ի՞նչ է հասկանում, թե ինչպիսի հրթիռներով «ՍՈՒ 30» է ստացել Հայաստանը ՌԴ-ից։ Նա, մեղմ ասած, ռազմական գործերից հեռու մարդ է»,-այս մասին, թելեգրամյան ալիքի հաղորդմամբ, ասել է ռազմական փորձագետ, ՌԴ ԶՈՒ գնդապետ Միխայիլ Խոդարյոնոկը։
Հիշեցնենք, որ օրերս Փաշինյանը խոստովանել էր, որ Հայաստանը Ռուսաստանից  ՍՈւ-30 ինքնաթիռները գնել է առանց հրթիռների։
2020 թվականի նոյեմբերին գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը հայտարարեց Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության ոչ պատշաճ նախապատրաստման մասին ու այն, որ կործանիչները զինամթերք չունեին, ինչն այդ ժամանակ հերքեց  Պաշտպանության նախարարությունը, ասելով, թե «Հակոբյանի հայտարարությունները ոչ միայն չեն համապատասխանում իրականությանը, այլև պարունակում են պետական գաղտնիքներ»:

Retired Russian colonel: Nikol Pashinyan ‘has no idea’ what Su-30SM fighters are
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan “has no idea” what Russian Su-30SM fighters are, according to Mikhail Khodaryonok, a Russian military analyst and a retired colonel.
“He calls missiles of the fighter jets "accessories". How can he understand with what missiles Armenia acquired the Su-30SM fighters from Russia? He is, to put it mildly, a man far from military affairs,” an Armenian Telegram channel quoted the military analyst as saying.
Earlier on March 21, Pashinyan stated that Armenia had purchased Russian Su-30SM fighters without missiles back in May 2020.
In November 2020, Colonel-General Movses Hakobyan said that Armenia was not properly prepared for the conflict in Nagorno-Karabakh and the fighters did not have missiles, a claim strongly denied by the Defense Ministry of Armenia, which stated that “Hakobyan’s statements not only do not correspond to reality, but also contain state secrets.”