Քաղաքական 11:53 26/03/2021 Հայաստան
Փաշինյանը պատկերացում չունի՝ ի՞նչ է «ՍՈՒ 30-ՍԿՄ»-ն, նա կործանիչի հրթիռներին անվանում է «ակսեսուարներ»․ ՌԴ ԶՈՒ գնդապետ
«Նիկոլ Փաշինյանը անգամ պատկերացում չունի, թե ի՞նչ է «ՍՈՒ 30-ՍԿՄ»-ը. Նա կործանիչի հրթիռներին անվանում է «ակսեսուարներ»։ Նա ի՞նչ է հասկանում, թե ինչպիսի հրթիռներով «ՍՈՒ 30» է ստացել Հայաստանը ՌԴ-ից։ Նա, մեղմ ասած, ռազմական գործերից հեռու մարդ է»,-այս մասին, թելեգրամյան ալիքի հաղորդմամբ, ասել է ռազմական փորձագետ, ՌԴ ԶՈՒ գնդապետ Միխայիլ Խոդարյոնոկը։
Հիշեցնենք, որ օրերս Փաշինյանը խոստովանել էր, որ Հայաստանը Ռուսաստանից  ՍՈւ-30 ինքնաթիռները գնել է առանց հրթիռների։
2020 թվականի նոյեմբերին գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը հայտարարեց Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտության ոչ պատշաճ նախապատրաստման մասին ու այն, որ կործանիչները զինամթերք չունեին, ինչն այդ ժամանակ հերքեց  Պաշտպանության նախարարությունը, ասելով, թե «Հակոբյանի հայտարարությունները ոչ միայն չեն համապատասխանում իրականությանը, այլև պարունակում են պետական գաղտնիքներ»:

Полковник ВС РФ: Пашинян не имеет представления, что такое «СУ 30-СКМ»
«Никол Пашинян даже не имеет представления, что такое СУ 30-СКМ. Он называет ракеты истребителя «аксессуарами». Что он понимает, с какими ракетами Армения получила «СУ 30» от России? Он, мягко говоря, человек далекий от военного дела», - об этом, как передает Telegram-канал, сказал военный эксперт, полковник ВС РФ Михаил Ходаренок.
Напомним, на днях Пашинян признал, что Армения закупила у России самолеты Су-30 без ракет.
В ноябре 2020 года генерал-полковник Мовсес Акопян заявил о неподготовленности должным образом к конфликту в Нагорном Карабахе и о том, что у истребителей не было ракет, что тогда опровергло Минобороны, заявив, что «заявления Акопяна не только не соответствуют действительности, но и содержат государственные тайны».