13:27 29/03/2021 Արցախ
Մարտակերտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ տրակտորով ականի վրա պայթել է մեկ քաղաքացի: Շարքից դուրս է եկել գյուղտեխնիկան:
ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ բարեբախտաբար, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ըստ աղբյուրի, յոթօրյա ժամանակահատվածում հայտնաբերվել է  96 հատ հրթիռակասետային ռումբ, հրետանու 168 արկ, 10 հատ նռնականետի նռնակ, հակահետևակային 1 ական, փոքր տրամաչափի 1800 հատ փամփուշտ, 228 հատ թնդանոթի պայթուցիչներ, 16 հատ ձեռքի նռնակ:
Ծառայության տվյալների համաձայն, մարտի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում գրանցվել է 728 հաղորդում: Նախորդ շաբաթվա համեմատ զանգերի թիվը նվազել է 211-ով:
Անցած շաբաթվա ընթացքում նվազել են նաև հրդեհի դեպքերը: Գրանցվել է 8 հաղորդում, որից մեկն օժանդակ շինությունում, երեքն աղբանոցներում և աղբակույտերում, 4-ը՝ չոր խոտատարածքներում:

Общество 13:47 29/03/2021 НКР
Во время проведения сельскохозяйственных работ в Мартакерте гражданин на тракторе подорвался на мине. Сельскохозяйственная техника вышла из строя.
Из МЧС сообщают, что его жизни, к счастью, ничего не угрожает.
Согласно источнику, за семидневный период было обнаружено 96 кассетных бомб, 168 артиллерийских снарядов, 10 гранат от гранатомета, 1 противопехотная мина, 1800 пуль малого калибра, 228 пушечных снарядов и 16 ручных гранат.
По данным службы, с 22 по 28 марта в Центре кризисного управления ГСЧС зарегистрировано 728 обращений. По сравнению с предыдущей неделей количество звонков уменьшилось на 211.
За последнюю неделю уменьшилось также количество пожаров. Было зарегистрировано 8 сообщений о пожаре, один из которых был в пристройке, три - на свалках, 4 - на засушливых покрытых травой участках.