Հասարակություն 15:23 01/04/2021 Արցախ
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում, այսօր Արցախի փրկարարները Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Ասկերանի վերին ենթաշրջանի Ավետարանոց համայնքի տարածքից հայտնաբերել են ևս մեկ, նախնական տվյալներով` քաղաքացիական անձի  աճյուն։
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ վերջինիս ինքնությունը պարզելու նպատակով կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Զինադադարից հետո հայտնաբերված կամ հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թօվը 1527 է, որից 27-ը` ենթադրաբար քաղաքացիական անձինք են։

Общество 16:06 01/04/2021 НКР
В результате поисковых операций сегодня с территории общины Аветараноц верхнего Аскеранского подрайона, перешедшего под контроль Азербайджана, спасатели Арцаха обнаружили еще одно тело, по предварительным данным, гражданского лица.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха сообщает, что для установления личности последнего будет назначена судебно-медицинская экспертиза.
Общее количество тел, найденных после прекращения огня или переданных армянской стороне, составляет 1527 человек, 27 из которых предположительно являются гражданскими лицами.