Քաղաքական 10:11 02/04/2021 Հայաստան
Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի 5-րդ տարելիցն է. մի շարք բարձրաստիճան զինվորականներ այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու պատերազմում ընկած տղաների հիշատակին։
«Այսօրվա օրը այդ առիթը չի՝ խոսելու»,- ծաղիկներ խոնարհելուց հետո լրագրողներին ասաց պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն՝ անդրադառնալով հարցին, թե ի՞նչ է նշանակում իշխանականների այն հայտարարությունը, թե Թուրքիայի նկատմամբ վերաբերմունքի վերանայում պետք է  լինի։
Նա նշեց, որ ապագայում այդ բոլոր հարցերի պատասխանները կտա։
«Ես բոլոր այդ հարցերի պատասխանը կտամ, ոտքի վրա հարցերի չեն պատասխանում»,- ասաց նա, ապա անվտանգության մի շարք աշխատակիցների ուղեկցությամբ նստեց մեքենան և հեռացավ։

Politics 11:20 02/04/2021 Armenia
A number of senior Armenian military officials on Friday visited the Yerablur Military Pantheon in Yerevan to pay tribute to the fallen soldiers of the 2016 April War in Artsakh.
“Now is not the time to talk about it,” Armenia’s Defense Minister Vagharshak Harutyunyan told reporters at the military cemetery, referring to the question what the authorities' statement about the need to change the attitude towards Turkey means.
The minister promised to answer all the questions in the future.
“I will answer all these questions, but not standing,” he said before leaving the pantheon, accompanied by several security guards.