Հասարակություն 12:46 05/04/2021 Աշխարհում
Անհայտ անձը հայտնել էր, որ Մոսկվայի մի քանի եկեղեցիներում տեղադրված է 40 պայթուցիկ սարք: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են իրավապահ մարմիններից:
«Նախորդ օրն անհայտ անձինք էլեկտրոնային փոստով հաղորդագրություն էին ուղարկել՝ Մոսկվայի կենտրոնի երեք եկեղեցիներում, պայթեցումներ կազմակերպելու սպառնալիքներով, որոնցում, իբր, տեղադրված են 40 պայթուցիկ սարքեր: Դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանները՝ վարժեցված շների հետ միասին: Պայթուցիկ սարքեր կամ ռումբեր չեն հայտնաբերվել»,- ասել է լրատվական գործակալության աղբյուրը՝ հավելելով, որ ահազանգող անհայտ անձը պահանջել է 2 միլիոն ռուբլի փոխանցել իր հաշվին:

Общество 12:59 05/04/2021 В мире
Неизвестные сообщили о «минировании» нескольких церквей в Москве, в которых якобы заложены 40 взрывных устройств. Об этом ТАСС сообщил источник в правоохранительных органах.
«Накануне неизвестные по электронной почте прислали сообщение с угрозами взрывов в трех церквях в центре Москвы, где якобы были заложены 40 взрывных устройств. На место выезжали полицейские и кинологи, никаких взрывных устройств и взрывчатых веществ не обнаружено», - сказал собеседник агентства, отметив, что неизвестные требовали перечислить им на счет 2 млн рублей.