Քաղաքական 09:00 05/04/2021 Հայաստան
Հայաստանի խղճուկ կառավարությունը որոշել է «պատժել» Սուրբ Եկեղեցուն և նրա հավատավոր ժողովրդին. Էդգար Ղազարյան
Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը գրում է.
«Սատանայական ֆուտուրիստական ներկայացումներ ֆինանսավորող Հայաստանի խղճուկ կառավարությունը որոշել է «պատժել» ազգակործան և ազգադավ գործունեության համար իր հրաժարականը պահանջող Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցուն և նրա հավատավոր ժողովրդին։
Իրենց մահաբեր և ապիկար գործունեության հետևանքով ավելի քան 5000 երիտասարդ զինվորականների և գրեթե նույնքան COVID-19-ի զոհերի հարազատներին զրկել են Քրիստոնեաբար իրենց հարազատների Մեռելոցը նշելու հնարավորությունից։ Սուրբ Հարության տաղավար տոնին հաջորդող Մեռելոցը սահմանվել է որպես աշխատանքային օր՝ հնարավորություն չտալով հարյուր հազարավոր մարդկանց գերեզմաններ այցելելու և Սուրբ Հարության խորհրդով մխիթարվելու հնարավորությունից։
Դրա փոխարեն մեր ապականված տոնացույցում մնացել է Քաղաքացու օրը։ Այն քաղաքացիների, որոնք զոհվեցին այս սրիկաների մեղքով՝ հայտնվելով անօգնական, խեղճ ու անտեր վիճակում։ Մնում է հուսալ, որ Քաղաքացու օրը դեռևս ողջ մնացած քաղաքացիները առիթ կունենան այցելել իրենց դժբախտությունները կերտողի գերեզմանին՝ մեռելոցի»։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Հարության տոնը նշել է ապրիլի 4-ին։

Политика 09:49 05/04/2021 Армения
«Жалкое правительство Армении, финансирующее сатанинские футуристические представления, решило «наказать» Армянскую Апостольскую Святую Церковь и ее верующий народ, которые требуют его отставки за изменническую и ведущую к гибели деятельность.
В следствие их смертоносных и бездарных действий родственники более 5000 молодых военнослужащих и почти стольких же жертв COVID-19 были лишены возможности по-христиански отметить День поминовения усопших (Мерелоц) своих родственников. Мерелоц, следующий за праздником Воскрешения, установлен как рабочий день, не позволяющий сотням тысяч людей посетить могилы и утешиться Таинством Воскресения.
Вместо этого в нашем оскверненном календаре остался День гражданина. Граждан, погибших по вине этих негодяев, ставшими беспомощными, бедными и беспризорными. Остается только надеяться, что в День гражданина у оставшихся в живых горожан будет возможность в мерелоц посетить могилу создателя своих несчастий».
Напомним, что Армянская Апостольская Святая Церковь отметила праздник Святого Воскресения Иисуса Христа 4 апреля.