Քաղաքական 16:39 05/04/2021 Հայաստան
Պուտինը Փաշինյանի հետ կքննարկի իրավիճակն Արցախում և ինտեգրացիոն գործընթացներին առնչվող հարցեր. Կրեմլ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ապրիլի 7-ին Նիկոլ Փաշինյանի հետ կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղում խնդիրների կարգավորմանն ուղղված քայլերն ու ինտեգրման գործընթացները:
Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում տալով Կրեմլի մամուլի ծառայությանը։
«Ապրիլի 7-ին Մոսկվայում տեղի կունենան Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բանակցությունները: Փաշինյանն աշխատանքային այցով կժամանի Ռուսաստան: Նախատեսվում է դիտարկել Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ հայտարարությունների կատարումը, ինչպես նաև տարածաշրջանում առկա խնդիրների լուծման հետագա քայլերը, մասնավորապես, Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման համատեքստում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Բացի այդ, նախատեսվում է քննարկել հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության և դաշինքի զարգացումը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն միություններում փոխգործակցության հեռանկարները:

Politics 19:53 05/04/2021 Region
Russian President Vladimir Putin will hold talks on  April 7 with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan in Moscow.  As the Kremlin press service reported, the discussion will concern the implementation of the statements by the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on Nagorno-Karabakh of November 9, 2020, and January 11, 2021, as well as further steps on resolving the region’s problems, including the restoration of economic and transport links in the South Caucasus.
In addition, the leaders will review current issues of developing the Russian-Armenian strategic partnership and allied relations, and prospects for cooperation in Eurasian integration associations, the source said.