Քաղաքական 10:07 07/04/2021 Արցախ
Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է ապահովել բեռների տարանցումն այն տարածքների միջև, որոնք Ադրբեջանի վերահսկողության տակ են հայտնվել 2020 թվականի նոյեմբերին: Այդ մասին հաղորդագրություն է հրապարակվել ՌԴ ՊՆ պաշտոնական կայքէջում:
Էներգամատակարարման և ջրամատակարարման համակարգերը, սոցիալական օբյեկտները և բնակելի շենքերը վերականգնելու համար Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի ռուսական տասներկուերորդ շարասյունը, որը բաղկացած էր 15 ԿամԱԶ մակնիշի ռազմական մեքենաներից և ուղեկցող մեքենաներից, անցել է Մատաղիս-Քարվաճառ երթուղով և ապահովել 145 տոննա բեռի առաքում: Առաքվել է նաև սնունդ, շինանյութ և էլեկտրամատակարարման համակարգերի վերանորոգման սարքավորումներ:
Ընդհանուր առմամբ, ռուս խաղաղապահների օժանդակությամբ, տրանսպորտային միջոցների տասներկու շարասյունով արդեն տեղափոխվել է ավելի քան 2100 տոննա բեռ:
Ադրբեջանական կողմին օգնություն է ցուցաբերվել անցյալ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված եռակողմ հայտարարության պայմանների հիման վրա:

Politics 15:55 07/04/2021 NKR
Russia’s Humanitarian Response Center provides delivery of 145 tons of humanitarian cargo to Karvachar
The Russian peacekeeping contingent continues to ensure the transit of goods between the territories of Artsakh (Nagorno-Karabakh) that fell under the control of Azerbaijan in November 2020.
To restore energy supply and water supply systems to social facilities and residential buildings, the eleventh Russian convoy of the Humanitarian Response Centre, consisting of 15 KamAZ military vehicles and escort vehicles, proceeded along the Stepanakert-Madagiz-Karvachar route and delivered 145 tons of cargo to the Karvachar (Kelbajar) region, including food, construction materials and equipment for the restoration of power supply systems.
In total, with the assistance of Russian peacekeepers, about 2,100 tons of cargo were transported in seven convoys, the Russian Defense Ministry reported on Wednesday.
Assistance was rendered to the Azerbaijani side on the basis of the terms of the trilateral agreement between Russia, Armenia and Azerbaijan dated November 9 last year.