Հասարակություն 14:23 07/04/2021 Հայաստան
Հայ կինը շարունակելու է ունենալ անկյունաքարային դեր մեր ընտանիքների ամրության, պետության շենացման գործում. Վանեցյան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը շնորհավորել է մայրերին ապրիլի 7-ի առիթով․
«Սիրելի՛ հայուհիներ,
Եղբայրական սիրով, որդիական պատասխանատվությամբ ու ակնածանքով  շնորհավորում եմ ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ։
2021-ի ապրիլի 7-ը, ցավոք, սովորական տոնական օր չէ, և այսօր առաջին հերթին իմ խոնարհումն ու երախտագիտությունն եմ ուզում հայտնել մեր հերոսածին մայրերին, հայրենիքի սահմանների անառիկության համար սեփական մարմինը վահան դարձրած առյուծասիրտ տղաների քույրերին, կանանց ու դուստրերին։
Հայրենիքին քաջարի որդիներ նվիրած սիրելի՛ մայրեր, ձեր՝ բացառապես հայ մորը բնորոշ հայրենասիրության, հոգատարության, հետևողականության, իմաստության և անմրցելի ուժի շնորհիվ է, որ մեր հայրենիքի թիկունքին մշտապես կանգնած են սեփական հող ու ջրի գինն իմացող խիզախ մարտիկներ։
Հայ կինն ունեցել և շարունակելու է ունենալ անկյունաքարային դեր մեր ընտանիքների ամրության, պետության կայացման և հայրենիքի շենացման գործում։ Համարձակորեն շարունակե՛ք ձեր աստվածահաճո առաքելությունը, իսկ մենք՝ ձեզ հենարան։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում և իմ անունից խոստանում եմ՝ անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի հայ կինը ոչ թե տոնական օրերին, այլ ամեն օր իրեն գնահատված ու ապահով զգա արժանապատիվ հայրենիքում»։

Общество 14:59 07/04/2021 Армения
Ванецян: Армянская женщина и впредь будет играть краеугольную роль в укреплении наших семей, в деле развития государства
Бывший директор Службы национальной безопасности и председатель партии «Айреник» («Родина») Артур Ванецян поздравил мам с праздником 7 апреля:
«Дорогие армянские женщины,
С братской любовью, сыновней ответственностью и уважением поздравляю вас с Днем материнства и красоты.
К сожалению, 7 апреля 2021 года - неординарный праздник, и сегодня я в первую очередь хочу преклониться и выразить благодарность нашим мамам героев, сестрам, женам и дочерям ребят с львиным сердцем, телом своим ставшие щитом за неприступность Родины.
Дорогие матери, подарившие Родине отважных сыновей, благодаря исключительно присущим вам, как армянской матери, патриотизму, заботе, настойчивости, мудрости и непревзойденной силе, тыл нашей Родины всегда охраняют отважные, знающие цену своей земле и воде воины.
Армянские женщины играли и будут играть краеугольную роль в укреплении наших семей, становлении государства и в деле развития Родины. Смело продолжайте вашу Богоугодную миссию, а мы станем для вас опорой.
Еще раз поздравляю, и от себя обещаю, что сделаю все возможное, чтобы армянская женщина чувствовала себя ценной и безопасной на достойной Родине каждый день, а не только в дни праздников».