«Բարսելոնան» կերկարաձգի պայմանագիրը Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվական
Իսպանական «Բարսելոնա» ֆուտբոլային ակումբը մտադիր է երկարաձգել պայմանագիրը ֆրանսիացի հարձակվող Ուսման Դեմբելեի հետ մինչև 2025 թվականը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։
23-ամյա ֆուտբոլիստի պայմանագրի ժամկետը ակումբի հետ ավարտվում է 2022 թվականին, իսկ ակումբը մտադիր է նոր պայմանագիր ստորագրել մինչ ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտը:
Դեմբելեն կատալոնական թիմում է խաղում 2017-ի օգոստոսից, այդ ընթացքում նա ակումբի կազմում անցկացրել է 110 հանդիպում տարբեր մրցաշարերում, որոնցում դարձել է 29 գոլի ու 20 գոլային փոխանցման հեղինակ: Նա Իսպանիայի կրկնակի չեմպիոն է, ինչպես նաև Իսպանիայի գավաթակիր և սուպերգավաթակիր:

«Барселона» продлит контракт с Дембеле до 2025 года
Испанский футбольный клуб "Барселона" намерен продлить контракт с французским нападающим Усманом Дембеле до 2025 года. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на портал Sport.es.
Контракт 23-летнего игрока с клубом истекает в 2022 году, клуб намерен подписать новое соглашение до конца текущего сезона.
Дембеле выступает за каталонскую команду с августа 2017 года, за это время он провел за клуб 110 матчей в разных турнирах, в которых забил 29 голов и отдал 20 результативных передач. Он является двукратным чемпионом Испании, а также победителем Кубка и Суперкубка Испании.