Քաղաքական 10:10 10/04/2021 Հայաստան
Երվանդ Վարոսյան. Երկիրը կործանած, 5000 երեխու գլուխ կերած մանր ժուլիկ տգետ աֆերիստները չեն հանգստացել
Հայտնի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը, որ նախկինում պաշտպանել է ընդդիմադիր գործիչ Նիկոլ Փաշինյանի շահերը, գրում է.
«Գեներալ Մուրադովին սրանք ինչքան ուժ ունեն ատում են։ Ու ոչ միայն նրա համար, որ իրական գեներալ է ու խավարասերներից հաստատ չի վախում։
«Գերիների վերադարձ» երեկվա բեմադրությունը բացարձակ պատահական չէր։ Իմաստն այն էր, թե իբր ռուսները գնացել են գերի բերելու ու չեն կարողացել։
Ըստ ծրագրի, այդ ամենը հանգեցնելու էր Հայաստանում հակառուսական տրամադրությունների զարգացմանը, իսկ անհայտ կորածների հարազատների ցասումը պետք է ուղղվեր դեպի ռուս գեներալ Մուրադովը։
Բեմադրությունը, սակայն, տապալվեց` երեխեքի հարազատները Վաղարշակի ու Արտակի ՊՆ-ԳՇ-ն սարքեցին ուղղաթիռով փախչող չուլ։ Իսկ գեներալ Մուրադովը լինելով իրական գեներալ մեկ նախադասությամբ թաղեց թե՛ բեմադրությունը, թե՛ հեղինակներին։
Սակայն մեզ համար այս ամենի մեջ ամենից կարևորն այն է, որ մեր երկիրն արդեն կործանած, 5000 երեխու գլուխ կերած այս չկայացած մանր ժուլիկ տգետ աֆերիստները չեն հանգստացել։
Աղետը, որին հանգեցրեցին իրենց այս գավառական շուստիություններով, սրանց բացարձակ չի սթափեցրել։ Սրանց ոչինչ չի կարող սթափեցնել, քանի իրենք իշխանության են։ Սրանց իշխանության ամեն օրը, ամեն ժամը Հայաստանը մոտեցնում է հաջորդ` այս անգամ գուցե վերջին աղետին»։
Հիշեցնենք, որ իշխանության համակիրները, նրանց թվում նաև Ավան վարչական շրջանի ղեկավարի տեղակալը գեներալ Մուրադովի նկատմամբ արշավ են սկսել այն բանից հետո, երբ Արցախում ու Հայաստանի տարածքում խաղաղապահ առաքելության ղեկավարը հայտարարեց, որ գերիների վերադարձի մասին տեղեկությունները կեղծ պրովոկացիա է եղել, նման պայմանավորվածություն չի եղել, իշխանությունը հասարակությանը թյուրիմացության մեջ է գցում։
Հիշեցնենք, որ գերիների վերադարձի մասին լուրերը հաստատել էր նաև Փաշինյանի մամուլի խոսնակը, սակայն Բաքվից Երևան ինքնաթիռը վերադարձավ դատարկ։

Политика 11:02 10/04/2021 Армения
Ерванд Варосян: Мелкие жулики, невежественные аферисты, разрушившие страну и погубившие 5000 детей, не успокоились
Известный адвокат Ерванд Варосян, ранее защищавший интересы оппозиционного деятеля Никола Пашиняна, пишет:
«Они ненавидят генерала Мурадова сколько есть сил. И не только потому, что он настоящий генерал и уж точно не боится тараканов.
Вчерашняя постановка «возвращение пленных» вовсе не случайна. Смысл был в том, что якобы русские поехали за пленными и не смогли их привезти.
Согласно плану, все это должно было привести к развитию антироссийских настроений в Армении, а гнев родственников пропавших без вести должен был быть направлен на российского генерала Мурадова.
Спектакль, однако, провалился, родственники ребят превратили МО-ГШ Вагаршака и Артака в тряпку, убегающую на в вертолете. А генерал Мурадов, будучи  настоящим генералом, похоронил и спектакль, и авторов одним приговором.
Но самое главное для нас во всем этом то, что эти несостоявшиеся мелкие жулики, невежественные аферисты, которые уже разрушили нашу страну и погубили 5 тысяч детей, не успокоились.
Катастрофа, которую они устроили своей провинциальной шустростью, их нисколько не образумила. Пока они у власти, их ничто не образумит. Каждый день, каждый час их пребывания у власти  приближает Армению к следующей, на этот раз, возможно, последней катастрофе.
Напомним, что сторонники правительства, в том числе заместитель главы административного района Аван, развернули кампанию против генерала Мурадова после того, как глава миротворческой миссии в Арцахе и Армении заявил, что информация о возвращении пленных является ложной провокацией, такой договоренности не было, власти вводят общественность в заблуждение.
Напомним, что известие о возвращении пленных подтвердила и пресс-секретарь Пашиняна, но самолет из Баку вернулся в Ереван пустым.