Ստրասբուրգում շատ կոշտ ենք խոսելու և լուրջ պրետենզիաներ ենք ներկայացնելու. Մելքումյան
«Հեյդարի Իլհամը՝ Ադրբեջանի ներկայիս բռնապետը երեկ «Նոր հայացք Հարավային Կովկասին» խորագրով ինչ-որ քննարկման ժամանակ այնպիսի մտքեր է բարբաջել, որոնք տեղավորվում են հետևյալի մեջ՝ Զանգեզուրն ու Երևանը ադրբեջանական են, մյուս կողմից էլ ասել է, թե Հայաստանի նկատմամբ չունի որևէ տարածքային պրետենզիա»,- այսօր խորհրդարանական հայտարարությունների ժամին ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը։
Պատգամավորը հույս հայտնեց, որ այս ցավալի պարտությունից հետո դրված է ոչ թե վերջակետ, այլ՝ ընդամենը ստորակետ։
«Եվ մենք պետք է ապրենք նոր օրակարգով, որպեսզի մեր ողնաշարն ուղղենք ու պատրաստվենք հաջորդ հաղթանակին, որը կարող է մեր ազգային արժանապատվությունը վերականգնել»,- նշեց պատգամավորը։
Ըստ Միքայել Մելքումյանի, պետք է առաջ շարժվել և իմանալ՝ ինչ քայլեր իրականացնել։
«Այդ պուրակը և ոչ միայն, գուցե այն մտորումներից հետո է ստեղծվել, երբ մենք ադրբեջանցիների հետ քիրվայություն անելու մտքեր էինք արտահայտում։ Եվ մենք, իհարկե, ամեն ինչ պետք է անենք մեր ռազմագերիների վերադարձի համար։ Մի քանի օր հետո մենք կլինենք Ստրասբուրգում, այնտեղ շատ կոշտ ենք խոսելու, և լուրջ պրետենզիաներ ենք ներկայացնելու, որ ԵԽ անդամ մի պետությունը մյուսի քաղաքացիներին գերի է պահում»,- նշեց նա։
- Բաքվում արցախյան պատերազմին նվիրված «պուրակը» պետական աջակցությամբ հայատյացության ու ցեղասպան քաղաքականության ապացույց է. ՄԻՊ

Политика 18:10 13/04/2021 Армения
«Ильхам Гейдарович, нынешний диктатор Азербайджана, вчера во время какой-то дискуссии под названием «Новый взгляд на Южный Кавказ» молол такую чушь, которая укладывается в следующее:Зангезур и Ереван - азербайджанские, с другой стороны же он сказал, что у него нет каких-либо территориальных претензий к Армении», - сказал сегодня во время часа объявлений в парламенте депутат фракции НС «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
Депутат выразил надежду, что после этого болезненного поражения поставлена не точка, а всего лишь - запятая.
«И мы должны жить с новой повесткой дня, чтобы распрямить спину и подготовиться к следующей победе, которая может восстановить наше национальное достоинство», - сказал депутат.
По словам Микаела Мелкумяна, необходимо двигаться вперед и знать, какие шаги предпринять.
«Этот парк и не только, может быть был создан после размышлений, когда мы выражали мысли о братании с азербайджанцами. И, конечно, мы должны сделать все для возвращения наших военнопленных. Через несколько дней мы будем в Страсбурге, там мы будем говорить очень жестко и предъявим серьезные претензии, что одно государство-член Совета Европы удерживает в плену граждан другого государства», - отметил он.