Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 14-18-ն աստիճանաբար կբարձրանա
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 13-ի ցերեկը, 14-ի գիշերը և առավոտյան, 18-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 16-17-ը՝ հիմնականում կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ: Ապրիլի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
ԱԻ նախարարության փոխանցմամբ, քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 14-18-ն աստիճանաբար կբարձրանա 7-9 աստիճանով:
Երևան քաղաքում ապրիլի 13-ին՝ կեսօրից հետո, 14-ի գիշերը և առավոտյան, 18-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 14-ի ցերեկը, 15-17-ը, 18-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Society 20:44 13/04/2021 Armenia
In the morning and at night of 14 April, in the daytime of 18 April in most regions of Armenia and mainly in the afternoon of 16-17 April in separate places rain with thunderstorms is predicted.
During thunderstorms the wind speed may exceed up to 15-20 m/s. On April 15 no precipitation is predicted, the Ministry of Emergency Situations said.
South-west wind speed is 5-10 m/s.
On April 14-18, temperatures are set to gradually increase by 7-9 degrees.
In the morning and at night of 14 April and in the afternoon of 18 April rain with thunderstorms is predicted in capital Yerevan. In the daytime of 14 April and at night of 18 April no precipitation is predicted.