Առողջություն 14:18 17/04/2021 Աշխարհում
Համաճարակի բռնկումից ի վեր ամբողջ աշխարհում 3,000,225 մարդ դարձել է կորոնավիրուսային վարակի զոհ: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին են վկայում Ջոնս Հոփքինսի անվան ամերիկյան համալսարանի տվյալները:
Աշխարհում վարակի հայտնաբերման սկզբից ի վեր 139,979,449 մարդ է հիվանդացել: Միևնույն ժամանակ, COVID-19- ից բուժվել է ընդհանուր առմամբ 79,739,004 մարդ:
Դեպքերի քանակով առաջատար են ԱՄՆ-ն, Հնդկաստանը, Բրազիլիան:
ԱՄՆ-ում է գրանցվել ամենաշատ վարակվածներնի ու մահացածների թիվը, այս երկրում ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է COVID-19-ի  31,575,640 դեպք, գրանցվել է 566,224 մահ:
Հնդկաստանում, համաճարակի սկզբից ի վեր, գրանցվել է 14, 526 609, դեպք, որոնցից մահացել է 175 649 մարդ:
Վարակվածների թվով երրորդ տեղում Բրազիլիան է, որտեղ կա ընդհանուր առմամբ COVID-19 հաստատված 13.832.455 դեպք, մահացությունների թիվը 368.749 է:
Ռուսաստանում ապրիլի 17-ի դրությամբ 85 մարզերում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի 4 693 469 դեպք: Ամբողջ ժամանակահատվածում գրանցվել է 105,193 մահ, ապաքինվել է 4 319 389 մարդ:
Ապրիլի 16-ին Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադանոմ Գեբրայեսուսը Ժնևում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ, ասել է, որ վերջին երկու ամիսների ընթացքում աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակի մակարդակի շաբաթկան գրեթե կրկնակի աճ:

Здоровье 15:39 17/04/2021 В мире
Жертвами коронавирусной инфекции по всему мира с начала пандемии стали 3 000 225 человек. Об этом свидетельствуют данные американского университета имени Джонса Хопкинса, передает Газета.ru.
С начала обнаружения инфекции в мире заболели 139 979 449 человек. При этом вылечились от COVID-19 в общей сложности 79 739 004 человека.
По количеству заболевших лидируют такие страны, как США, Индия Бразилия.
В Соединенных Штатах больше всего заразившихся и скончавшихся, в этой стране в общей сложности было выявлено 31 575 640 случаев COVID-19, зарегистрировано 566 224 летальных исхода.
В Индии с начала пандемии зафиксировано 14 526 609 заболевших, из них умерли 175 649 человек.
На третьем месте по числу инфицированных находится Бразилия, где всего 13 832 455 подтвержденных случаев COVID-19, число скончавшихся — 368 749.
В России, по состоянию на 17 апреля, выявлено 4 693 469 случаев коронавируса в 85 регионах. За весь период зафиксировано 105 193 летальных исхода, выздоровели 4 319 389 человек.
Накануне, 16 апреля, гендиректор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус в ходе брифинга в Женеве заявил, что за последние два месяца в мире зарегистрирован почти двукратный еженедельный рост числа заразившихся коронавирусом.