Միքայել Մինասյան. Նիկոլն իսկապես աննախադեպ է, նա աննախադեպ վիժվածք է
- Հայաստանում առաջին անգամ երկրի առաջնորդը 2018-ին հետևեց իր ժողովրդի ցանկությանը և հանձնեց իշխանությունը՝ առանց ավելորդ տվայտանքների (որոշում, որի համար նույն ժողովուրդն այսօր իրեն մեղադրում է)։
- Առաջին անգամ երկրի ղեկավար ընտրվեց մարդ, ով ակնհայտ ու աննախադեպ խելառ էր (նա երբե՛ք, կրկնում եմ երբե՛ք, աչքի չի ընկել ուրիշ ոչնչով, բացի խելառությունից։ Մարդիկ նրան ընտրեցին կռվարարության և քանդելու ունակության պատճառով. նա միշտ կռիվ է տվել բոլորի դեմ։ Ու մարդիկ այժմ տանջվում են, որ նա անընդհատ կռվում է՝ հիմա արդեն իրենց դեմ)։
- Առաջին անգամ ընտրված վարչապետը վայելել է պաշտամունքի հասնող համաժողովրդական սեր։ Առաջին անգամ ղեկավարի ընտանիքի բոլոր անդամները դարձան  երկրի գլխավոր նյուզմեյքերները և  քաղաքական, տնտեսական և սոցիալական օրակարգ թելադրողները։
- Առաջին անգամ Հայաստանն ունեցավ նաև միապետուհի։
- Առաջին անգամ Հայաստանը որոշեց, որ պետք է պարտվի և սկսեց պարտությանն ուղղված դիվանագիտական աշխատանքը (իմքայլական պացիֆիզմը որևէ այլ իմաստ չի պարունակում)։
- Հայաստանն աննախադեպ աշխարհաքաղաքական լարման մեջ մտավ առանց բացառության բոլոր երկրների հետ։
Արդյունքում.
- Առաջին անգամ Հայաստանը աննախադեպ պարտություն կրեց պատերազմում։
- Առաջին անգամ Հայաստանն սկսեց ուրանալ Հայոց ցեղասպանությունը։
- Հայաստանում առաջին անգամ երկրի ղեկավարի նկատմամբ ատելությունը հասավ աննախադեպ մասշտաբի ու մակարդակի։ Ժողովուրդն ատում է Նիկոլին և այն ամենը, ինչ նա անում է։ Իսկ նա ոչ մի նոր բան չի անում։
- Առաջին անգամ Հայաստանի ղեկավարին երկրի քաղաքացիները սկսեցին չթողնել այս կամ այն վայր՝ մարզ, քաղաք, գյուղ, անգամ գերեզման։
Նիկոլը Հայաստանի առաջին բռնապետն է։ Բռնապետության հիմքերը նա դնում է անթաքույց և ուղիղ եթերում։
Ավելին.
✔️ Նիկոլն աննախադեպ ղեկավար է. նա աշխարհի եզակի վարչապետն է, որ սեփական երկրում շրջում է օտար զորքի ուղեկցությամբ (պաշտոնապես օկուպացված երկրները չհաշված)։
✔️ Նիկոլն աննախադեպ է. Հայաստանի ոչ մի պաշտոնյայի այսքան հետևողականորեն, բացահայտ, հրապարակային չեն ստորացրել ուրիշ երկրների նախագահներն ու ղեկավարները, և նրա վրա ոտքերը չի սրբել թշնամի երկրի ղեկավարը։ Նրա պատճառով ծաղրում են հայ ժողովրդին ու Հայաստանը։
✔️ Նիկոլն աննախադեպ է. երբեք դեռ միջազգային մամուլը ուղղակիորեն չի գրել ու հեգնել Հայաստանի ոչ մի ղեկավարի ստերը, կեղծիքներն ու լեզվի սայթաքումները։
✔️ Նիկոլն աննախադեպ է. նա իրեն ուշունց տալու համար ուղիղ եթերում հանձնարարում է ուղղակի բռնի ուժ գործադրել մարդկանց նկատմամբ։
✔️ Նիկոլն աննախադեպ է. առաջին անգամ հազարավոր մարդիկ նայելով երկրի ղեկավարի դեմքին նրան ուղիղ վիրավորում են։

Микаел Минасян: «Никол действительно беспрецедентный. Он беспрецедентный выродок»
– Впервые в Армении лидер страны в 2018 году принял желание своего народа и передал власть – без ненужных стенаний (решение, за которое сегодня тот же народ винит его).
– Впервые руководителем страны был избран человек, который был явно и беспрецедентно безумным (он никогда, повторяю, никогда не выделялся ничем иным, кроме безумия. Люди выбрали его из-за его склочности и способности разрушать: он всегда склочничал со всеми. И люди сейчас страдают, потому что он постоянно склочничает: уже с ними).
– Впервые избранный премьер-министр пользовался доходящей до поклонения всенародной любовью. Впервые все члены семьи лидера стали главными ньюсмейкерами страны, диктующими политическую, экономическую и социальную повестку дня.
– Впервые в Армении появилась своя диктаторша.
– Впервые Армения решила, что что она должна потерпеть поражение и начала направленную на поражение дипломатическую работу (мойшаговский пацифизм иного смысла не содержит).
- Армения столкнулась с беспрецедентной геополитической напряженностью со всеми странами без исключения.
Как итог:
– Впервые Армения потерпела беспрецедентное поражение в войне.
– Впервые Армения начала отступничество от Геноцида армян.
– Впервые в Армении ненависть к лидеру страны достигла беспрецедентных масштаба и уровня. Народ ненавидит Никола и все, что он делает. А он не делает ничего нового.
– Впервые граждане стали не пускать руководителя Армении в то или иное место – область, город, село, даже на кладбище.
– Никол – первый диктатор Армении. Он закладывает основы диктатуры открыто и в прямом эфире.
Более того:
✔️ Никол – беспрецедентный руководитель. Он единственный премьер-министр в мире, который по собственной стране объезжает в сопровождении иностранных войск (не считая официально оккупированные страны).
✔️ Никол беспрецедентный. Ни одного другого должностного лица в Армении так последовательно, открыто и публично не унижали президенты и руководители других стран и об него не обтирал ноги глава вражеской страны. Из-за него высмеивают армянский народ и Армению.
✔️ Никол беспрецедентный. Международная пресса еще никогда прямо не писала и не высмеивала ложь, фальсификации и оговорки иного лидера Армении.
✔️ Никол беспрецедентный. За ругательство в свой адрес он в прямом эфире поручает просто применить грубую силу в отношении людей.
✔️ Никол беспрецедентный. Впервые тысячи людей, глядя прямо в лицо руководителю страны, его напрямую оскорбляют.