Տնտեսություն 12:49 27/04/2021 Հայաստան
«Այո՛, գնաճը զսպելու հնարավորությունն առկա է, և այն հնարավոր է շտկել շատ կարճ ժամանակահատվածում՝ 1 ամսվա ընթացքում»,-հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ երեկվա հանդիպմանը։
ՀՀ երկորրդ նախագահի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ,  Ռոբերտ Քոչարյանը, պատասխանելով ներկաների հարցերին, ասել է.
«Այնպիսի երկրում, որտեղ բնակչության 25-30 տոկոսն աշխատում է գյուղատնտեսության ոլորտում, գյուղատնտեսության նախարար չունենալն ուղղակի զավեշտ է։ Այդ ոլորտում քաղաքականություն մշակող առանձին մարմին չկա։ Պետք է վերականգնել այդ նախարարությունը։
Սեփական ժողովրդից նեղանալն անշնորհակալ գործ է։ Եթե պրոբլեմի հետ ես առնչվում, ապա առաջին հերթին ինքդ քեզ պետք է հարց տաս։ Պետք է գամ ժողովրդի խնդիրները լուծելու, նրա կենսամակարդակը բարձրացնեմ։ Եթե մենք ինքներս մեզ չվնասենք, մեզ դժվար է վնասել»։
Նախագահ Քոչարյանի և աջակիցների երեկվա հանդիպումը` կարևորը. • Այո՛, գնաճը զսպելու հնարավորությունն առկա է, և այն...

Economy 13:40 27/04/2021 Armenia
"We have the opportunity to restrain the inflation and it is possible to do so within a short period of time  - in one moth," Armenia's former President Robert Kocharyan stated on Monday during the meeting with his supporters. Excerpts from the Q/A session with Kocharyan have been shared on the official Facebook account of the president.
"It is ridiculous for a country with 25-30 per cent of the population engaged in agricultural sector to have no minister responsible for agriculture. There is no special body tasked with coordinating the sphere The Ministry of Agriculture should be restored," Kocharyan said.
"If you face a problem, the first question you should ask yourself whether you can come to solve people's problems and increase the living standards of the population. If we do not damage ourselves no one can damage us," added Kocharyan.