Քաղաքական 15:25 27/04/2021 Հայաստան
«Մենք մի հարց պետք է տանք՝ մնում ես, որ ի՞նչ անես, ի՞նչ չես հասցրել անել, այս հարցը պետք է հուզի Հայաստանի ցանկացած քաղաքացու»,- մամուլի ասուլիսում  հասարակությանը դիմեց արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը  և հավելեց,  որ այդ հարցն ուղղում  է այն մարդկանց, ովքեր կուրորեն հավատացին Նիկոլ Փաշինյանին և հիասթափվեցին:
Նրա խոսքով Հայաստանը հիասթափված քաղաքացիների պետություն է դարձել:
Անդրադառնալով ընդդիմության գործողություններին՝ բանախոսը հայտնեց, որ տեղյակ չէ հայտարարված պլան «Բ»-ի մասին, քանի որ որոշումներ կայացնող շրջանակի մեջ ներգրավված չէ:
Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ շարժման մեջ մասնակցել է որպես կազմակերպություն ներկայացնող անձ, որոշում կայացնող օղակի մեջ ներգրավված չի եղել և չգիտի հետագա քայլերի մանրամասները:
«Շարժումը գուցե շարունակվում է, կան ակցիաներ, ՀՅԴ-ի երիտթևն է աշխատում, բայց դա բավարար չէ, որ այսպիսի երևույթից շուտ պրծնենք, իսկ իր հետ հանգուցալուծումը անհնար է»,- շեշտեց արդարադատության նախկին նախարարը:
Արփինե Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ սերունդ ենք կորցրել, որի հետևանքները հետո է զգացվելու և նկատեց. «Այսօր Քյարամ Սլոյանը կդառնար 25 տարեկան, իսկ մենք նստել ենք Նիկոլ Փաշինյանից ենք խոսում»:

Политика 15:49 27/04/2021 Армения
«Мы должны задать один вопрос: зачем ты остаешься, чтобы сделать что, чего ты еще не успел сделать? Этот вопрос должен волновать любого гражданина Армении», - обратилась на пресс-конференции к общественности бывший министр юстиции Арпине Ованнисян и добавила, что этот вопрос задает тем, кто слепо поверил Николу Пашиняну и был разочарован.
По ее словам, Армения стала государством разочарованных граждан.
Касаясь действий оппозиции, Ованнисян сказала, что ей не было известно об объявленном плане «Б», так как она не вовлечена в круг людей, принимающих решения.
Ованнисян сказала, что участвовала в движении как лицо, представляющее организацию, и не была вовлечена в круг людей, принимающих решения, и не знала подробностей дальнейших шагов.
«Движение, возможно, продолжается, проводятся акции, работает молодежь АРФД, но этого недостаточно, чтобы в ближайшее время избавиться от такого явления, а решить эту проблему с ним невозможно», - подчеркнула бывший министр юстиции.
Арпине Ованнисян сказала, что мы потеряли поколение, последствия которого будут ощущаться позже, и заметила: «Кяраму Слояну сегодня исполнилось бы 25, а мы сидим и говорим о Николе Пашиняне».