Առողջություն 14:55 28/04/2021 Հայաստան
«Հայաստանում կորոնավիրուսային իրավիճակը շարունակում է հարաբերական կայուն ծանր մնալ՝ օրական կտրվածքով 800-1000 դեպք է գրանցվում: Այս պահին դիտում ենք նաև որոշակի նվազման միտում»,- ասուլիսում ասաց ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Իմունականխարգելման ազգային ծրագրի ղեկավար Գայանե Սահակյանը:
Նա նշեց, որ մեծ թվով հիվանդանոցներ նորից վերապրոֆիլավորել են կովիդով հիվանդների ընդունման համար:
«Առաջիկայում, եթե կտրուկ շրջադարձ լինի, դեպքերն ավելանան, նորից մեր քաղաքականությունը պետք է փոխվի, նորից նոր հիվանդանցոներ կվերապրոֆիլավորենք: Այս պահին դեռևս դրա անհրաժեշտությունը չկա»,- ասաց Գ. Սահակյանը:

Здоровье 15:04 28/04/2021 Армения
«Ситуация с коронавирусом в Армении продолжает оставаться относительно стабильно напряженной, ежедневно регистрируется 800-1000 случаев. На данный момент наблюдается также определенная тенденция к снижению», - заявила на пресс-конференции заместитель генерального директора Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Минздрава, руководитель Национальной программы иммунизации Гаяне Саакян.
Она отметила, что большое количество больниц снова перепрофилировано для приема больных с COVID.
«Если в ближайшем будущем произойдет резкий поворот, количество случаев снова увеличится, наша политика должна снова измениться, мы должны перепрофилировать новые больницы. На данный момент в этом пока нет необходимости», - сказала Г. Саакян.