Քաղաքական 19:17 29/04/2021 Հայաստան
Ապրիլի 28-ին, ժամը 11.40-ի սահմաններում, ՀՀ պետական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում, N զորամասի պահպանության տեղամասում, ադրբեջանական Ալիբեյլի բնակավայրի կողմից խախտելով շփման գիծը, քաղաքացիական հագուստով 8-10 անձ անցել են միջդիրքային տարածք, իրենց հետ բերելով 30-40 մ երկարությամբ խողովակներ, հավանաբար՝ նշված տարածքից մոտակա ադրբեջանական հենակետ ջուր հասցնելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
«Նկատելով ՀՀ ԶՈՒ առաջապահ դիրքերի զինծառայողներին, քաղաքացիական հագուստով անձինք շտապ հեռացել են դեպի Ալիբեյլի բնակավայր՝ թողնելով խողովակները միջդիրքային տարածքում: ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները ցուցաբերել են զսպվածություն և չեն ենթարկվել սադրանքների: Հակառակորդի աշխատանքները դադարեցվել են:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Политика 19:45 29/04/2021 Армения
28 апреля в районе 11:40 в северо-восточной части государственной границы РА на посту охраны войсковой части N со стороны азербайджанского поселения Алибейли 8-10 человек в штатском пересекли межпозиционную зону, принеся с собой трубы длиной 30-40 м., вероятно, для проведения воды к близлежащему азербайджанскому опорному  пункту с указанного участка. Об этом сообщает Минобороны РА.
«Заметив военнослужащих авангарда ВС РА, люди в штатском поспешили обратно к поселку Алибейли, оставив трубы в межпозиционной зоне. Военнослужащие ВС РА проявили сдержанность и не поддались на провокации. Работы врага остановлены.
По информации, полученной от СНБ РА, на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан, находящейся под ответственностью пограничных войск СНБ, не было зафиксировано пограничных происшествий.
Подразделения вооруженных сил РА и пограничных войск СНБ контролируют пограничную ситуацию по всей длине границы и выполняют поставленные задачи»,-говорится в сообщении.